Elektroninių įtaisų programavimas


ARDUINO projekto turinčio ne mažiau kaip dvi sąsajas programinės dalies analizę. Reading Analog Sensors. Interfacing with Liquid Crystal Displays.


SPI (angl. Serial to Peripheral Interface ) sąsaja pirma syki buvo panaudota Motorola įrenginiuose, šiuo metu į beveik visus mikrovaldiklius yra integruojami šią sąsają palaikantys elektroniniai mazgai. SPI yra paprasčiausia sinchroninė, pilno duplekso, taškas - taškas nuoseklaus duomenų perdavimo sąsaja, skirta keistis duomenimis tarp mikrovaldiklių, ar mikrovaldiklio ir periferinių įrenginių. Nėra įrenginių adresacijos, valdomasis įrenginys išrenkamas specialiu potencialiniu signalu ENA – „Enable“, CS – „Chip Select“ ar kitu numatytu išoriniame įrenginyje. SPI (Serial Peripheral Interface) sąsaja naudojama nuosekliam, sinchroniniam duomenų perdavimui tarp valdomojo ir valdančiojo įrenginio. SPI yra pilno duplekso, master – slave, taškas – taškas, 4 linijų sąsaja. Ši sąsaja naudoja dvi valdymo (CS, SCL) ir dvi duomenų linijas (MOSI, MISO).

Pagrindinis SPI trūkumas yra komunikacijai naudojamų išvadų skaičius. Pajungimas reikalauja mažiausiai keturių kontaktų. Tačiau jei norime komunikuoti daugiau nei su vienu prietaisu, kiekvienam naujam prietaisui reikalinga papildoma SS linija. Taip pat SPI leidžia turėti tik vieną valdantį prietaisą linijoje. I2C reikalauja tik dviejų linijų ir palaiko iki 1008 valdomųjų įrenginių. Taip pat leidžia turėti daugiau nei vieną valdantįjį prietaisą. I2C greitis yra mažesnis nei SPI. Taip pat kiekvieno duomenų baito perdavimo metu yra siunčiama papildomas patvirtinimo bitas. Aparatiniai I2C reikalavimai yra sudėtingesni nei SPI.

Mano pasirinktas projektas yra skaitmeninio termojutiklio duomenų atvaizdavimas su LCD displėjų.

  • Microsoft Word 723 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (988 žodžiai)
  • Kolegija
  • Denis
  • Elektroninių įtaisų programavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektroninių įtaisų programavimas. (2019 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroniniu-itaisu-programavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 22:55
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo