Elektrono judėjimo tyrimas Bušo metodu


Elektrono specifinio krūvio nustatymas magnetinio fokusavimo. Elektrono specifinio krūvio nustatymas magnetinio fokusavimo. Darbo tikslas. Teorinė dalis. Elektronų judėjimas vienalyčiame elektriniame lauke. Elektronų judėjimas vienalyčiame magnetiniame lauke. Elektronų greitis. Darbo eiga. Išvados.


1. Darbo tikslas – elektronų judėjimo elektriniame ir magnetiniame lauke trajektorijos modeliavimas su ESM ir elektrono specifinio krūvio nustatymas Tomsono metodu, panaudojant elektroninį vamzdelį.

Elektronų judėjimas vienalyčiame elektriniame lauke. Tarkime, kad elektronai, patekdami į elektrinį lauką, juda išilgai X ašies greičiu v0=vx. Elektrinis laukas sukuriamas prijungus įtampą U tarp plokščiojo kondensatoriaus plokštelių. Jeigu atstumas d tarp kondensatoriaus plokštelių yra daug mažesnis už jų ilgį l, tai galima laikyti, kad elektrinis laukas kondensatoriuje yra vienalytis. Elektrinio lauko stiprumo E reikšmė apskaičiuojama pagal formulę E=U/d. Elektroną, patekusį į elektrinį lauką , veikia elektrinė jėga , lygi jo krūvio e ir elektrinio lauko stiprumo sandaugai. Jėga nukreipta prieš lauko jėgas, nes elektrono krūvis yra neigiamas (q=-e): =-e. Jėgos veikiamas elektronas juda su pagreičiu. Pagal antrąjį Niutono dėsnį ši jėga lygi elektrono masės m ir pagreičio sandaugai: =m. Elektrono pagreitis elektriniame lauke =-e/m, X ašies kryptimi pluoštelio elektrinis laukas neveikia, todėl greičio dedamoji vx išlieka pastovi ir pagreitis ax lygus nuliui. Mūsų pasirinktu atveju elektrinis laukas veikia priešinga X ašiai kryptimi, o elektronai kreipiami Y ašies kryptimi.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1103 žodžiai)
  • Universitetas
  • Povilas
  • Elektrono judėjimo tyrimas Bušo metodu
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektrono judėjimo tyrimas Bušo metodu . (2018 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrono-judejimo-tyrimas-buso-metodu.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 01:43
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo