Elektropneumatinių automatikos elementų tyrimas


Elektropneumatika. Automatikos referatas. Judesio diagramos. Cilindru valdymo schemos elektropneumatika. Elektropneumatinio skirstytuvo veikimo principai.. Sfc diagrama. Kaip sudaryti elektropneumatine sistema. Elektropneumatiniai elementai. Referatu rasymas automatika. Elektropneumatika schemos.

Elektropneumatinių automatikos elementų tyrimas. Susipažinti su elektropneumatinių elementų (elektrikai valdomų skirstytuvų, slėgio reguliatorių, proporcinių skirstytuvų, srauto reguliatorių, jungiklių bei magnetinių priartėjimo jutiklių) konstrukcija, veikimo principu ir išbandyti juos elektropneumatikos sistemose. Išvados.

Darbo tikslas: susipažinti su elektropneumatinių elementų (elektrikai valdomų skirstytuvų, slėgio reguliatorių, proporcinių skirstytuvų, srauto reguliatorių, jungiklių bei magnetinių priartėjimo jutikišnagrinėti ir trumpai aprašyti pav. Pateiktą cilindrų a ir b judesio diagramą ir valdymo poveikius joje.

Išanalizuoti ir aprašyti pav. , a ir b parodytas nuosekliąsias diagramas, apibūdinant visus proceso etapus nuo iki ir jų įveikimo pareigas nuo iki.

Parinkti reikiamus elektropneumatinius elementus, susipažinti su jų veikimo principu ir stende sujungti pav. Parodytą schemą.

Paspaudus start mygtuką, išbandyti cilindrų valdymo schemą. Bandymų metu stebėti magnetinių herkoninių jutiklių ir 5/2 tipo skirstytuvų elektromagnetų poveikio šviesinę indikaciją.

Aprašyti schemos veikimo principą, nurodant kaip suformuojami abiejų cilindrų valdymo signalai a(+), šiame darbe tiriamo dviejų pneumatinių cilindrų suderinto valdymo, naudojant elektropneumatinius elementus, judesio veikimo principas: spaudžiamas mygtukas start, pirmasis vykdymo įtaisas juda pirmyn, pasiekia galinę padėtį ir sustoja, tuomet antrasis vykdymo įtaisas juda pirmyn ir, kai jis pasiekia galinę padėtį, pirmasis vykdymo prietaisas juda atgal. Jam pasiekus pradinę padėtį, antrasis vykdymo prietaisas juda atgal ir taip pat pasiekia pradinę padėtį.

Nuoseklioji funkcinė diagrama (sfc) – tai orientuotas grafas, sudarytas iš technologinio proceso nuoseklių etapų ir jų įveikimo pareigų. Etapai sfc diagramose žymimi eilės tvarka kvadratais: 1;. Pareigos – tai perėjimo iš vieno etapo į kitą loginės sąlygos. Jos žymimos: ;. pav. Parodyta dviejų pneumatinių cilindrų valdymo sfc diagrama, sudaryta pagal pav. Abiejų cilindrų pradines padėtis fiksuoja magnetiniai herkoniniai priartėjimo jutikliai j11 ir j21, kurie takto metu yra paveikę, todėl jų kontaktai 5/2 tipo elektropneupatinių skirstytuvų valdymo grandinėse yra sujungti (žiūrėti pav. Schemą). Galines cilindrų a ir b padėtis fiksuoja herkoniniai priartėjimo jutikliai j12 ir j. takto metu jie yra nepaveikę, todėl jų kontaktai nesujungti.

Cilindrui a įjungti spaudžiamas elektrinis start mygtukas.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (575 žodžiai)
  • Universitetas
  • Fridrikas
  • Elektropneumatinių automatikos elementų tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektropneumatinių automatikos elementų tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektropneumatiniu-automatikos-elementu-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 12:46
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo