Elektros energetikos inžinierius


Elektros technikos inžinierius. Pažintis su elektra. Pirmoji žmogaus pažintis su elektra buvo per žaibus ir jų padarinius. Šiandien niekas elektros negamina. Profesijos aprašymas. Elektros energetikos inžinierius valdo elektros įrenginių technologijas ir automatizuotas sistemas. Darbo aplinka. Dirba valstybinėse elektros energetikos sistemos ir pramonės įmonėse. Profesiniai gebėjimai. Elektros energetikos inžinieriaus darbo sėkmę lemia geras elektros technologijų išmanymas. Profesinės perspektyvos. Elektros energetikos inžinierius reikalingas šalies energetinėje sistemoje. Gebėjimai ir savybės. Loginis mąstymas pareigingumas ir. Kur stoti?

Elektros energetikos inžinierius valdo elektros įrenginių technologijas ir automatizuotas sistemas, projektuoja elektros įrenginius bei rėlinės apsaugos ir automatikos įtaisus, montuoja, eksploatuoja ir remontuoja elektrinių ir transformatorių pastočių elektros įrenginius, elektros tiekimo sistemas. Skaito įvairias elektros schemas, analizuoja, nustato ir šalina schemų gedimus. Savo profesinėje veikloje naudoja kompiuterinę ir programinę įrangą.

Dirba valstybinėse elektros energetikos sistemos ir pramonės įmonėse, akcinėse bendrovėse, privačiose įstaigose tiek patalpose, tiek lauko sąlygomis. Tenka dirbti esant nepalankioms oro ar aplinkos sąlygoms. Energetinių avarijų metu gali tekti nepaisyti darbo valandų, dirbti poilsio dienomis ar net per šventes. Dirbant su elektros įrenginiais reikia griežtai laikytis saugos darbe, elektrosaugos ir aplinkosaugos reikalavimų.

  • MS PowerPoint 2700 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (324 žodžiai)
  • Lina
  • Elektros energetikos inžinierius
    10 - 6 balsai (-ų)
Elektros energetikos inžinierius. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-energetikos-inzinierius.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 20:14
×