Elektros energijos gamyba pristatymas


Fizikos projektas. Elektros energijos gamyba. Hidroelektrinė (HE) –elektros energijos gamybos įmonė ar įrenginys. Atominė elektrinė (AE)- branduolinių reakcijų metu išsiskirianti energija paverčiama elektros energija. Vėjo jėgainė – įrenginys, kuris verčia kinetinę vėjo energiją į elektros energiją. Vėjo jėgainių tipai. Visos vėjo jėgainės skirstomos į pramonines. Aktualūs klausimai apie vėjo jėgaines. Kiek pagamina elektros energijos jėgainė. Ačiū, kad žiūrėjote.


Kiek pagamina elektros energijos jėgainė? Pagaminamos elektros energijos kiekis priklauso nuo jėgainės galingumo ir vėjo greičio. Pateikiame lentelę, kurioje matyti kaip nuo vėjo greičio (metinis vidurkis) keičiasi vėjo jėgainės efektyvumas. Koks gaunamas efektas – naudingumas? Vėjo jegainės efektyvumas skaičiuojamas vėjo jėgainės, esant atitinkamam vėjo greičiui, prigaminamos elektros energijos kiekį padalinus iš bendro galimo pagaminimo energijos kiekio. Ar tik didelės vėjo jėgainės yra efektyvios? Šiuolaikinės didelės dujinės elektrinės maždaug 60 proc. kuro energijos paverčia į elektrą. Likusieji procentai išlekia į orą kaip nepanaudota šiluma. Tačiau padėtis sparčiai keičiasi. Naujo tipo nedidelės kombinuotos šilumą ir elektrą gaminančios jėgainės gali paversti maždaug pusę kuro energijos į elektrą, beveik pasiekdamos didžiųjų generatorių efektyvumo lygį. Tokios jėgainės ne tik gamins elektrą, tačiau pertekline šiluma galės apšildyti namus, todėl visa dujų energija bus produktyviai sunaudojama.

  • MS PowerPoint 496 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (415 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kamilė
  • Elektros energijos gamyba pristatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektros energijos gamyba pristatymas. (2018 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-energijos-gamyba-pristatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 21 d. 03:26
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo