Elektros energijos tiekimas Lietuvoje


Siluminiu elektriniu naudingumas. Elektros energetikos raida lietuvoje referatas. Energijos tiekijos lietuvai. Pramonės įmonių elektros tinklai. Elektra gaunama lietuvoje. Elektra lietuvoje referatas. "elektros tiekimas lietuvoje". Elektros energijos paskirstymas lietuvoje. Elektros energijos gaminama kursinis. Praktikos ataskaitos energetikos sistemos darbai.

Įvadas. Energetikos sistema. Pagrindiniai elektros energetikos sistemos elementai. Elektrinės. Elektros tinklai. Vartotojai. Pramonės įmonių elektros tinklai. Laidų skerspjūvio parinkimas. Elektros įrenginių apsauginis įžeminimas. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas. Elektros energetikos sistema yra sudedamoji energetikos sistemos dalis. Ją sudaro tik tie energetikos sistemos elementai, kurie skirti elektros energijai gaminti, paskirstyti vartotojams, transformuoti į kitas energijos rūšis. Tai visų rūšių elektrinės (tik elektrinė jų dalis, susidedanti iš generatorių ir skirstomųjų įrenginių), elektros tinklai ir vartotojų elektros įrenginiai. Be elektros sistemų, į energetikos sistemą gali įeiti ermofikacinės sistemos ir atskirų energetinių resursų rūšių, t. Y. Naftos, dujų, anglies, branduolinio kuro gavybos, paskirstymo ir vartojimo sistemos.

Elektros energetikos sistema yra sudedamoji energetikos sistemos dalis. Be elektros sistemų, į energetikos sistemą gali įeiti ermofikacinės sistemos ir atskirų energetinių resursų rūšių, Naftos, dujų, anglies, branduolinielektros energetikos sistemoje elektros energijos gamyba ir suvartojimas vyksta vienu metu. Kiekvienu momentu kintanti vartotojų galiaelektrinės šiandien yra pagrindinis elektros energijos šaltinis. Priklausomai nuo elektrinėse naudojamų pirminių energetinių resursų rūšies, skiriamos hidroelektrinės, šiluminės, atominės, vėjo ir kt. Elektrinės. Šiluminėse elektrinėse elektros energijai gaminti naudojamas įvairių rūšių kietas, skystas ar dujinis kuras. Priklausomai nuo to ar gaminama vien elektros energija, ar kartu ir šiluminė energija, kuri tiesiai iš elektrinės tiekiama vartotojams, šiluminės elektrinės skirstomos į kondensacines ir termofikacines. Šiluminių elektrinių kompleksiškai gaminančių šiluminę ir elektros energiją, naudingumas padidėja iki 65-67%, kai kondensacinių elektrinių naudingumas siekia 40%. Šiluminės elektrinės galią keičia lėtai, galios kitimas nuo minimalios iki maksimalios gali užtrukti keliasdešimt valandų.

Hidroelektrinėse pirminis energetinis resursas yra vandens energija, gaunama panaudojant vandens horizontų skirtumą prieš elektrinę ir po jos. Hidroakumuliacinėse elektrinėse (hae) pirminis energetinis resursas P. Yra vandens energija, tačiau vandens horizontų skirtumas sudaromas dirbtinai. Panaudojant pigią naktinę elektros energiją, vanduo užkeliamas į viršutinį hae baseiną. Hae padengia elektros energijos pareikalavimo svyravimus dienos metu. Hidroelektrinių generatorius paleisti ir pilnai apkrauti galima per keliasdešimt ar kelis šimtus sekundžių.

Atominėse elektrinėse elektros energija gaunama atomo branduolių skilimo dėka. Šių elektrinių reaktoriuose energija išsiskiria šilumos pavidalu, todėl tolesnis elektros energijos gavybos procesas toks pat kaip ir paprastose šiluminėse elektrinėse. Pagrindinis tokių elektrinių kuras yra urano izotopai, kurių kg atstoja maždaug 0,4·106 kg akmens anglies. Trūkumai: didelės kapitalinės išlaidos, pavojus aplinkai didelės avarijos atveju, radioaktyvių atliekų saugojimo problemos. Privalumai: santykinai pigesnis kuras ir maži jo transportavimo kaštai, mažesnė nei šiluminių elektrinių aplinkos tarša, gamybos procese nedegina atmelektros tinklai yra visuma įrenginių skirtų elektros energijai perduoti iš elektrinių vartotojams. Pagrindiniai elektros tinklų elementai yra perdavimo linijos ir transformatorinės pastotės.

  • Elektrotechnika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 392 KB
  • 2011 m.
  • 20 puslapių (3165 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zilvinas
  • Elektros energijos tiekimas Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektros energijos tiekimas Lietuvoje. (2011 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-energijos-tiekimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:04
×