Elektros energijos tiekimo projektavimas elektros energijos tiekimas laivų gamyklos mechaniniam cechui


Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Metodologinė dalis. Objekto charakteristika. Pradiniai projektavimo duomenys. Projektinė dalis. Elektros apkrovų skaičiuotė. Elektros tiekimo schemos sudarymas. Transformatorių galios ir pagrindinių parametrų nustatymas. Elektros tinklo elementų (kabelių, automatinių jungiklių) parinkimas. Transformatorių ir linijų įtampos ir galios nuostoliai. Reaktyviosios galios kompensavimas. Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Įžeminimo kontūro skaičiavimas. Darbų sauga. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Pradiniai duomenys: 1. Cecho planas ir technologinės įtampos išdėstymas; 2. Imtuvų vardinės galios ir įtampos; 3. Numatomos perspektyvinės apkrovos;

Projektinės dalies sandara: Įvadas; objekto charakteristika, elektros apkrovų skaičiuotė; elektros tiekimo schemos sudarymas; transformatorių galios ir pagrindinių parametrų nustatymas, elektros tinklo elementų (kabelių, automatinių jungiklių) parinkimas, transformatorių ir linijų įtampos ir galios nuostoliai, reaktyviosios galios kompensavimas, trumpojo jungimo srovių apskaičiavimas; įžeminimo kontūro skaičiavimas, darbų sauga.

yra savarankiškai parašytas. Šiame projekte pateikta medžiaga nėra plagijuota. Tiesiogiai ar netiesiogiai panaudotos kitų šaltinių citatos pažymėtos informacijos šaltinių nuorodose.

Šis kursinis projektas skirtas išmokti projektuoti elektros energijos tiekimą laivų gamyklos mechaniniam cechui.

Darbo tikslas. Parengti elektros energijos tiekimo laivų gamyklos mechaniniam cechui projektą.

Projektuojant elektros energijos tiekimą privalome naudotis literatūra, joje yra visa mums reikalinga informacija, kuri padeda mums teisingai ir tiksliai apskaičiuoti, parinkti: apkrovas; trumpus jungimus; galios ir energijos nuostolius, laidus arba kabelius , transformatorines pastotes ir apsaugos priemones

J. Šato knygoje ,,Įmonių elektros įrenginiai ir tinklai“ nagrinėjamos įmonių vidaus tinklų schemos, apsauga, pateikiami pagrindiniai Elektros įrenginių įrengimo taisyklių elektros instaliacijos reikalavimai. Nagrinėjami pagrindiniai laidų, kabelių ir šynų parinkimo metodai, atsižvelgiant į leistinąją srovę ir įtampos kritimą, pateikiami skaičiavimo pavyzdžiai ir duomenys, būtini atliekant skaičiavimus. Taip pat knygoje nagrinėjami trumpųjų jungimų procesai, trumpųjų jungimų srovių skaičiavimo metodai, pateikiami skaičiavimo pavyzdžiai. Knygoje supažindinama su Elektros įrengimo taisyklių reikalavimais įrengiant įžeminimus, nagrinėjama įžeminimų varžos skaičiavimo metodika, pateikiamas skaičiavimo pavyzdys bei būtini skaičiavimo duomenys. Aprašomi elektros energijos gaminimo, perdavimo, paskirstymo ir vartojimo įrenginiai, taip pat problemos, susijusios su jų patikimu darbu, ekonomiškumu, eksplotavimu bei kitais keliamais pavojais.

G. Svinkūno ir A. Navickio knygoje „Elektros energetikos pagrindai“ Pateikiamas įvadas į elektros energetiką, analizuojamos elektrinės, pastotės, elektros tinklų elementai, rašoma apie elektros tinklus ir linijas, elektros vartotojus, pateikiama pavyzdžių skaičiuojant elektros tinklus, yra informacijos apie trumpuosius jungimus, relinę apsaugą taip pat aprašytas elektros sistemų elementų automatinis valdymas.

E.Musial knygoje ,,Elektros energetiniai įrengimai ir instaliacija“ aprašomi elektros energijos gaminimo, perdavimo, paskirstymo ir vartojimo įrenginiai, gausu skaičiavimų kuriuos reikia atlikti projektuojant ir eksploatuojant įrenginius.

G. Isoda knygoje „elektros instaliacija“ pateikiama informacija, reikalinga norint įrengti elektros instaliacija bendrosios paskirties objektuose – įstaigose, gyvenamuosiuose objektuose, pagalbiniuose pastatuose tokiuose kaip – sodo nameliai, garažai, pirtys. Knygoje daug informacijos, pavyzdžių apie elementus įrankius, apsaugos įrenginius, montavimo metodus ir priemones.

Elektros įrenginių įrengimo taisyklėse rašoma apie elektros tiekimą, tinklus, analizuojamas laidų pasirinkimas, yra informacijos apie elektros apskaitą, elektros dydžių matavimus pateikiama daug informacijos apie elektros linijas ir instaliaciją, aprašomos iki 1000 V ir virš 1000 V įtampas, gilinamasi į antrines grandines ir įvairių elektros įrenginių apsaugą.

Mechaniniam ceche įrengta 41 stacionarių gamybinių elektros imtuvų: 2-ji tiltiniai kranai, 2-ji ventiliatoriai, 2-jos drožimo – šlifavimo staklės, 4-ios kilnojamosios gręžimo staklės, 2-jos horizontalaus frezavimo staklės, 4-ri elektriniai keitikliai, 4-ri tekinimo pusautomačiai, 4-ios tekinimo staklės, 11-ka obliavimo staklių, 2-jos išilginio frezavimo staklės, 3-jos antodinės mechaninės staklės ir 1-as telferis. Taip pat ceche yra transformatorių pastotės patalpa, sandėlis, instrumentinė, meistro kabinetas, buitinės patalpos ir poilsio kambarys.

Cechas yra 48 metrų ilgio, 30 metrų pločio ir 9 metrų aukščio. Gruntas pastato rajone – smėlis, kurio temperatūra 20 0C.

Pastato elektros energijos imtuvai priskiriamas II ir III vartotojų grupei. Cechas dirba trejomis pamainomis.

Pastabos: Atstumas nuo transformatorių pastotės (110/10 kV) iki cecho transformatorinės - 0,5 km. Cecho el. energijos imtuvai - II ir III grupės. Ateityje numatoma papildoma cecho apkrova Psk=60 kW; Qsk=38 kVAr. Cecho matmenys A x B x H = 48 x 30 x 9 m. Gruntas pastato rajone – smėlis, kurio temperatūra 20 0C. Pamainų skaičius - 3.

(Koreguotas dr. Liudmilos Andriušienės, remiantis Шеховцов В. П. Расчет и проектирование схем электроснабжения. Москва, 2007, стр. 140)

Elektros apkrova – tai vienas pagrindinių parametrų, pagal kuriuos rengiamas mechaninio cecho elektros sistemos projektas. Būtini tikslus skaičiavimai, siekiant tinkamai parinkti kabelius, jų klojimo būdą, apsaugos aparatus, paskirstymo skydus, transformatorius (Šatas, 2006).

  • Microsoft Word 366 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (5554 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukas
  • Elektros energijos tiekimo projektavimas elektros energijos tiekimas laivų gamyklos mechaniniam cechui
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Elektros energijos tiekimo projektavimas elektros energijos tiekimas laivų gamyklos mechaniniam cechui. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-energijos-tiekimo-projektavimas-elektros-energijos-tiekimas-laivu-gamyklos-mechaniniam-cechui.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:55
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo