Elektros grandinių charakteristikų matavimas


Elektros grandinių charakteristikų matavimas. Darbo tikslas susipažinti su elektros grandinių tipais, pagrindinėmis charakteristikomis, jų matavimo ir atvaizdavimo būdais, išmokti braižyti struktūrines schemas, sudaryti grafikus, pritaikyti logaritminį mastelį, susirasti medžiagą apie kitus elektronikos elementus ir įsiminti jų grafinius ir raidinius žymėjimus. Teorinė užduotis. Praktinė užduotis. Išvados.

Galų gale, braižomas grafikas K(f), atidedant K decibelais. Matuojant galima pasinaudoti viena

gudrybe: jeigu generatoriaus G amplitudę visada palaikysime pastovią (nepriklausomai nuo dažnio

f) ir lygią vienetui Uin=1 V, tuomet bedimensinis koeficientas K pagal dydį bus lygus Uiš. DACh gali

būti išmatuota labai plačiame dažnio f intervale. Vaizduojant grafiką K(f) tiesiniame dažnio

Dvipoliai yra tokios elektros grandinės, kurios turi du išvadus (kontaktus). Keturpoliai yra tokios elektros grandinės, kurios turi keturis išvadus.

Tiesinio elemento srovė ir įtampa yra susiję vienas su kitu pagal tiesinį dėsnį. Netiesinio elemento srovė nuo

Pagrindinės dvipolio charakteristikos yra jo varžos priklausomybė nuo dažnio ir fazių skirtumo tarp srovės ir įtampos priklausomybė nuo dažnio. Jeigu dvipolis yra netiesinis, tuomet svarbi jo charakteristika yra voltamperinė charakteristika. (VACh) – srovės per dvipolį priklausomybė nuo pridėtos įtampos. Nagrinėjant keturpolius plačiai naudojamos charakteristikos yra dažninė amplitudės charakteristika (DACh) bei dažninė fazės charakteristika (DFCh).

Pirmosios VACh kreivės pobūdis labai panašus į duotojo pavyzdį ,kreivė visada didėjanti, staigiai didėti pradeda nuo 0,75V, o antroji panaši tik tuo, kad yra didėjanti tam tikruose intervaluose, o kai 0,3V≤U≤0,5V kreivė mažėja, staigus didėjimas prasideda nuo 0,5V.

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 95 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (778 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sergej
  • Elektros grandinių charakteristikų matavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Elektros grandinių charakteristikų matavimas. (2014 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-grandiniu-charakteristiku-matavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:15
×