Elektros įrenginių raida


Elektros srovės lygintuvas. Referatai apie elektra. Elektra referatas. Elektros irenginiai referatas. Signalizacija referatas. Elektros technikos raida referatai. Elektra kursinis. Įtampos reguliatoriaus paskirtis. Srovės-įtampos lygintuvai 12-24v. Referatas apie elektros.

Automobiliuose elektros energija naudojama darbo mišiniui variklio cilindruose uždegti, keliui ir vidui apšvieti, varikliui paleisti, kontrolės matavimo prietaisams maitinti, šviesos signalizacijai, papildomiems elektros įrenginiams ir įvairiems elektroninėms, radijo, ryšių priemonėms maitinti. Elektros nuolatinės srovės įtampa yra 12v arba. 24v.

Modulyje supažindinama su reikalavimais automobilio elektros tiekimo sistemai ir jos prietaisams, nagrinėjama akumuliatorių baterijos, elektros generatoriaus ir besimokantieji modulio medžiagą turėtų turėti fizikos, elektrotechnikos, elektronikos, mechanikos, inžinerinės grafikos ir informacijos technologijų žinių pagrindus. Besimokančiųjų profesinė veikla turėtų atitikti mokymosi kurso sritį arba artima.

Mokymosi pradedamas įrenginiui ar prietaisui keliamų reikalavimų išsiaiškinimu. Po to nagrinėjama sandara, nustatant kiekvieną detalę. Nustatomos detalės susietos su srove ir išsiaiškinama srovės grandinė. Aiškinamasi, kas vyksta su detale kai teka srovė (čia padeda elektrinės schemos). Taip nustatomas veikimo kokį turėsime skaičių, jei du dauginsime iš keturių? Atsakymo atitikmuo (aštuoni) yra prie atsakymo skokį turėsime skaičių, jei iš devynių atimsime du? Atsakymo atitikmuo (septyni) yra prie atsakymo skkokį turėsime skaičių, jei prie šešių pridėsime tris? Atsakymo atitikmuo pilną galimą skaičių kombinaciją sudaro: modulio numeris; klausimo eilės numeris; taškas; atsakymų skaičių kombinacija. Pavyzpagrindinis elektros energijos šaltinis – elektromechaninis įrenginys variklio mechaniniai (sukimo ) energijai keisti į elektros energiją.

Pagalbinis elektros energijos šaltinis – elektrocheminis įrenginys cheminei energijai keisti į elektros energiją.

Relė reguliatorius – elektromechaninis įrenginys elektros generatoriaus įtampai ir sujungimo arba atjungimo bei apsaugos funkcijoms vykdyti.

įtampos reguliatorius – elektromechaninis arba elektroninis įrenginys elektros generatoriaus įtampai reguliuoti.

įmagnetinimas (magnetinimas) – kai elektros srovė Elektros nuolatinės srovės įtampa yra 12 arba 24 v.

Pagal funkcinę paskirtį automobilio elektros įrenginiai skirstomi i sistemas ir grupes. Tai - elektros energijos tiekimo, degalų tiekimo, uždegimo elektra, variklio paleidimo elektra, kontrolės matavimo prietaisų ir signalizatorių, šviesos technikos ir šviesos signalizacijos sistemos, papildomų elektros įrenginių grupės ir daug elektroninių valdymo įrenginių. Be to, yra automobilio elektros tinklas ir elektros tinklo bei įrenginių schemos. Elektros energijos tiekimo sistema sudaro akumuliatorių baterija, generatorius, kintamosios srovės lygintuvas ir relė arba įtampos reguliatorius. Degalų tiekimo į variklį (maitinimo) sistemoje yra elektrinis degalų siurblys, purkštuvai ir elektroniniai valdymo įrenginiai.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1867 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elzbieta
  • Elektros įrenginių raida
    10 - 3 balsai (-ų)
Elektros įrenginių raida. (2011 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-irenginiu-raida.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 05:04
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo