Elektros įrenginių techninė diagnostika


Įvadas. Techninė deagnostika. Elektros įrenginių diagnostikos vykdymas. Techninės diagnostikos esmė. Technines diagnostikos sistemos pagrindiniai uždaviniai. Elektros įrenginių techninė deagnostikos taikymo sritys ir privalumai. Techninės diagnostikos priemonių diegimas. Techninė deagnostikos sauga. Techninės diagnostikos vykdymo sauga. Išvados. Literatūros sąrašas.


Eksploatuojant įrenginius, labai svarbu periodiškai tikrinti esamą įrenginių būklę. Atliekant įrenginių patikrą yra fiksuojami įvairūs elektros įrenginių parametrai, pagal kuriuos galima spręsti apie esamą įrenginio būklę. Šiems parametrams nustatyti yra naudojami įvairūs matavimai, skaičiavimai , bandymai ir cheminė tam tikrų medžiagų analizė.

Užsienyje ir Lietuvoje daug dirbama siekiant užtikrinti elektros energetikos sistemos įrenginių darbo patikimumą. Patikimą elektros įrenginių darbą lemia elektros įrenginių eksploatavimo sistema, gedimų prevencija ir savalaikė izoliacijos resurso prognozė.

Kai kuriose technikos srityse gaminamos, perduodamos ar panaudojamos energijos ir galios koncentracija pasiekė tokį mastą, jog jau nebegalima mokytis iš gedimų ir klaidų, galinčių sukelti katastrofas. Prie tokių sričių visų pirma priskiriama atominė energetika, aviacinė ir kosminė technika, laivų įranga, naftos, dujų ir chemijos pramonė. Šiose srityse įrenginių patikimumas yra gana griežtai reglamentuotas. Sudėtingos sistemos (įrenginio) negendamumo tikimybė yra lygi nuosekliai sujungtų elementų negendamumo tikimybių sandaugai. Taigi, kad ir kokie patikimi būtų atskiri elementai, daugėjant elementų, bendras visos sistemos patikimumas vis mažėja. Tokiomis sąlygomis vienintelis realus būdas sudėtingų sistemų patikimumui užtikrinti - plačiau naudoti techninės būklės kontrolės, diagnostikos ir stebėsenos sistemas.

Techninė diagnostika yra vadinamas mokslas apie techninės sistemos būklės atpažinimą. Terminas „diagnozė" kilęs iš graikų kalbos žodžio „diagnozis", kuris reiškia atpažinimą, įvertinimą. Dažniausiai siekiama atpažinti, sugedusi techninė sistema ar nesugedusi; jei sistema sugedusi kur ir koks atsirado gedimas; jei sistema nesugedusi kiek laiko ją dar galima eksploatuoti iki gedimo ir kaip jo išvengti. Techninės diagnostikos objektai gali būti visi techniniai įrenginiai, elektros mašinos, elektros įrenginiai, sistemos, pradedant raketomis, orlaiviais, automobiliais, laivais ir baigiant atskirais jų mazgais bei detalėmis. Panašių tikslų siekia kita diagnostikos sritis medicininė diagnostika, kuri mėgina atpažinti, įvertinti ir prognozuoti žmogaus sveikatos būklę. Techninė diagnostika yra laikoma bendrosios patikimumo teorijos dalimi.

Techninės diagnostikos galutinis tikslas - surasti ir atpažinti gedimus ankstyvose jų atsiradimo ir formavimosi stadijose. Tas tikslas pasiekiamas remiantis tokia metodologija:

Informacijos apie objekto techninę būklę surinkimas; ši informacija yra vadinama diagnostine informacija.

Gautos informacijos apdorojimas ir analizė; išmatuoti diagnostiniai parametrai palyginami su leistinomis jų reikšmėmis, atliekama spektrinė, koreliacinė ir kt. analizė.

  • Elektrotechnika Referatas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2274 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Elektros įrenginių techninė diagnostika
    10 - 7 balsai (-ų)
Elektros įrenginių techninė diagnostika. (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-irenginiu-technine-diagnostika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:34
×