Elektros pavaros ir jų valdymas


Elektros pavaros ir jų valdymas. Elektros pavara. Elektros pavaros struktūrinė schema. Elektros pavarų tipai. Variklio darbo režimai. Pavaros variklio parinkimas. Pavaros variklio galios parinkimas. Variklio galios parinkimas. Variklio paleidimo ir perkrovimo galimybių patikrinimas. Elektrinis stabdymas. Variklių reversavimas. Elektros pavaros greičio reguliavimas. Elektros pavarų valdymas. Asinchroninio variklio nereversinio valdymo schema. Sklendės pavaros valdymo schema.


Elektros pavaroje elektros energija iš šaltinio per keitiklį patenka į elektros variklį M, kuriame paverčiama mechanine. Toliau mechaninė energija per perdavimo įtaisą patenka į darbo mašiną, kur yra suvartojama. Valdymo įtaisu galima reguliuoti bei kontroliuoti ir elektrinius, ir mechaninius elektros pavaros parametrus. Tam tikslui sudaromas grįžtamasis ryšys. Elektros energijos keitikliai pakeičia elektros energijos parametrus: įtampą, dažnį ar kurį nors kitą. Tai - transformatoriai, dažnio keitikliai, lygintuvai, stiprintuvai ir kt. Perdavimo įtaisas reikalingas, kai variklio rotoriaus ir darbo įtaiso sūkių dažniai yra nevienodi, arba kai darbo įtaiso judesys turi būti kitoks nei variklio rotoriaus (slenkamasis, švytuojamasis ar pan.). Valdymo įtaisas dažniausiai skirtas elektros varikliui valdyti: jam paleisti, reversuoti, stabdyti, reguliuoti ar stabilizuoti jo greitį. Jis gali valdyti ir energijos keitiklį, ir net perdavimo įtaisą.

Yra numatyti aštuoni vardiniai variklių darbo režimai S1 - S8. Išskyrus darbo režimą S1, visiems yra būdinga tai, kad darbo metu variklio šiluminis pereinamasis procesas nenusistovi. Apkrova pakinta anksčiau nei variklis pasiekia šiluminę pusiausvyrą įšildamas arba ataušdamas. S1 yra toks ilgalaikės apkrovos režimas, kai apkrova yra pastovi ir pakankamai ilgalaikė, kad nusistovėtų variklio šiluminė pusiausvyra. Jo nusistovėjusi temperatūra lygi leistinajai.

  • MS PowerPoint 1708 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2070 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mangirdas
  • Elektros pavaros ir jų valdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Elektros pavaros ir jų valdymas. (2017 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-pavaros-ir-ju-valdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 15:27
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo