Elektros pavaros


Magnetinio paleidejo pajungimo schema. Magnetinio paleidejo pajungimas. Trifaziu elektros varikliu paleidimo schemos. Magnetinis paleidejas pajungimo schema. Elektros schemu sutartiniai zenklai. Elektros variklių pajungimas. Elektros varikliu pajungimo schemos. Vienfazio elektros variklio pajungimas. Trifazio elektros variklio pajungimas. Magnetinis paleidejas.

Elektros pavaros ir automatikos įtaisai. Kontaktinių valdymo schemų sutartiniai ženklai. Asinchroninio variklio paleidimas ir stabdymas, reversavimas. Trifazio variklio pajungimas į vienfazį tinklą. Trifazis asinchroninis variklis gali veikti vienfaziame tinkle su kondensatoriumi, „pastumiančiu“ fazę. Ne visi trifaziai varikliai gerai dirba vienfaziame tinkle. Gerai dirba rusiški varikliai iš A, AO, AO2, APN, UAD serijų. Kondensatoriaus talpa (µF) nustatoma pagal formulę: C=K*If/Ut, kur K- koeficientas, priklausantis nuo variklio apvijų sujungimo, If- variklio nominali fazinė srovė (A), Ut- vienfazio tinklo įtampa (V). Jei variklio apvijos sujungtos žvaigžde (1 pav.), tai K=2800; jei apvijos sujungtos trikampiu (2 pav.), tai K=4800. Kondensatoriai gali būti rusiški, pvz.: MGBČ, K42-19. Reikia žinoti, kad netgi teisingai parinkus kondensatorių, variklio išvystoma galia bus ne daugiau nei 50..60% nuo nominalios galios.

Kontaktinių valdymo schemų sutartiniai ženklai. Tipinės valdymo schemos. Valdymo aparatai: rankiniai komutacijos aparatai; elektromagnetiniai komutacijos aparatai; apsaugos apatrifazis asinchroninis variklis gali veikti vienfaziame tinkle su kondensatoriumi, pastumiančiu fazę. ), tai k=. Kondensatoriai gali būti rusiški, pvz. : mgbč, k42-. Reikia žinoti, kad netgi teisingai parinkus kondensatorių, variklio išvystoma galia bus ne daugiau nei. 60% nuo nominalios galios.

Jei variklis paleidžiamas su apkrova, rekomenduojama variklio darbui naudoti kondensatorių baterijas: 1-ą paleidimui (cpal), kitą pastoviam darbui (cd). Paleidžiant variklį prijungiami abu kondensatoriai, o įsibėgėjęs variklis dirba tik su cd kondensatoriumi (3 pav. ). Jei apskaičiuotos talpos vieno kondensatoriaus nėra, reikalingą talpą galima gauti jungiant koįjungus paketinį jungiklį sa2, iškart reikia nuspausti mygtuką paleidimas . Įsibėgėjus varikliui, mygtukas atleidžiamas. Variklis reversuojamas tumbleriu sa. Cd talpa apskaičiuojama pagal aukščiau pateiktas formules. Cpal talpa turi būti. 2,5 karto didesnė už cd. Cd ir cpal įtampa turi būti. 2,5 karto didesnė už tinklo įtampą. Jei tinklo įtampa 230v, tai kondensatorių įtampa – 500v ir daugiau. Pmaitinant variklio apviją per kondensatorių, tuščios eigos režime per šią apviją teka srovė. 30 % viršijanti nominalią srovę. Todėl jei variklis dažnai dirba tuščios eigos režime, cd talpą reikia sumažinti. Norint,čia tumblerio sa1 nebereikia, vietoj jo dirba relė k. Nuspaudus start mygtuką, suveikia relė k1 ir savo kontaktais k. įjungia magnetinį paleidėją km1, o kontaktais k. prijungia paleidimo kondensatorių cpal. Magnetinis paleidėjas km1 blokuoja save kontaktais km. 1, o kontaktai km. ir km. prijungia variklį prie tinklo. Mygtuką start laikome iki pilno variklio įsibėgėjimo, po to atleidžiame. Relė k1 netenka maitinimo ir atleidžia savo kontaktus k. ir k. kondensatorius cpal nebetenka maitinimo ir išsikrauna per rezistorių r. Norint sustabdyti variklį, reikia nuspausti mygtuką stop .

Vietoj popierinių kondensatorių galima naudotikadangi ant kondensatorių c1 ir c2 yra tik vieno pusperiodžio įtampa, tai jų įtampa gali būti dvigubai mažesnė, nei popierinio kondensatoriaus c1 (250v). Čia kondensatorių c, c1 ir c2 talpos vienodos. Diodų vd1 ir vd2 maksimali atbulinė įtampa ne mažesnė kaip 300v. Maksimali tiesioginė diodo srovė priklauso nuo variklio galingumo. Jei variklio galia ne didesnė nei kw, tiks rusiški diodai d245, d245a, d246, d246a, d247 su 10a tiesiogine srove.

  • Elektrotechnika Konspektas
  • Microsoft Word 225 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (640 žodžiai)
  • Sarunas
  • Elektros pavaros
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektros pavaros. (2011 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-pavaros.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 16:57
×