Elektros perdavimas ir skirstymas (kontroliniai klausimai)


Atviri elektros tinklai , jų privalumai ir trūkumai , panaudojimas. Linijos su viena apkrova gale vektorių diagrama. Skirstomojo tinklo. Perdavimo tinklo. Kada skersinę įtampos kritimo dedamąją galime visai neįvertinti. Elektros linijų režimų analizė vektorių diagramų pagalba. Tuščiosios veikos režimas. Kaip randama el. tinklų mazgo , turinčio žeminančius transformatorius , elektros vartotojus bendra skaičiuojamoji apkrova. Kokią įtaką sudaro apkrovos kitimas galios srautams ir įtampai mazginiuose taškuose. Kokia tvarka skaičiuojama perdavimo linija , kai žinomi galia ir įtampa linijos pradžioje arba pabaigoje. Kaip skaičiuojamas atviras elektros tinklas su keliomis pastotėmis. Kokie taikomi supaprastinimai skaičiuojant skirstomąjį tinklą. Kaip atsižvelgiame į laido ar kabelio paklojimo sąlygas ir aplinkos temperatūrą skaičiuojant laidininko įšilimą. Kaip parenkami laidininkų skerspjūviai pagal įšilimą. Elementarus uždaviniai skaičiuojant linijos įtampą , įtampos kritimus ir nuostolius , parenkant laidininkų skerspjūvius , sudarant linijos galių balansus.

Atviras tinklas tai vienpusio maitinimo tinklas kuriame vartotojų nerezervuoja gretimos linijos. Privalumas jo yra paprasta schema ir skaičiavimas, tačiau šis tinklas yra labai nepatikimas įvykus gedimui iš maitinimo pusės vartotojai lieka be elektros kol nebus suremontuotas gedimas. Atviri tinklai gali būti radialiniai (spinduliniai) bei magistraliniai.

Ką vadiname linijos įtampos nuostoliais ir įtampos kritimu, išilgine ir skersine įtampos kritimo dedamosiomis. Pagal kokias formules jas galima apskaičiuoti trifaziam tinklui?

Kokios išilginių ir skersinių įtampos kritimo fazės, jei už nulinę fazę imsime linijos pradžios įtampos arba linijos galo įtampos fazes?

Skersinės įtampos kritimo dedamosios galime nevertinti skirstomajame tinkle , kadangi skirstomojo tinklo linijos yra gerokai trumpesnės už perdavimo tinklus ir jų generuojama galia yra 100 kartų mažesnė už perdavimo tinklo galia.

Transformatorius pakeičiamas redukuotąją apkrova. (sudedamos vartotojų apkrovos žemosios ir vidutinės įtampos šynose, transformatoriaus galios nuostoliai varžose ir laidumuose.

Skaičiuojamoji apkrova randama sudėjus redukuotąją apkrovą ir pusę linijų prijungtų prie pastotės aukščiausios įtampos šynų generuojamą galią.

Keičiantis galios srautams gali nesutapti skaičiuojamasis galios srautų subėgimo taškas, tuomet reaktyviosios ir aktyviosios galios srautų subėgimo taškai gali nesutapti. Tokiu atveju parinkto tinklo įrenginiai pilnai neatliks savo funkcijos.

U

=

U

2A

P

T∗

R

T∗

+

Q

T∗

X

T

U

2A

−j

P

T∗

X

T∗

+

Q

T∗

R

T

U

2A

  • Elektrotechnika Konspektas
  • Microsoft Word 468 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (954 žodžiai)
  • Mantas
  • Elektros perdavimas ir skirstymas (kontroliniai klausimai)
    10 - 5 balsai (-ų)
Elektros perdavimas ir skirstymas (kontroliniai klausimai). (2015 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-perdavimas-ir-skirstymas-kontroliniai-klausimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:35
×