Elektros sistemų fantastika


Elektros sistemos spera. Elektros sistemu referatai.

Projektų, orientuotų į ateitį, ir daromų prielaidų pavojingumas. Kaip aš įsivaizduoju Lietuvos energetikos sistemą po 50 metų. Artimiausieji metai. Interneto tiekimas elektros sistemos tinklu. Elektros sistemos atnaujinimas. Atsisveikinimas su Ignalinos AE.

Prognozavimas – tai bene pati nedėkingiausia užduotis, kuri, kad ir kiek besistengtum atlikti ją nepriekaištingai, retai kada pavyksta. Tačiau vienos ar kitos srities prognozės yra ypač laukiamos visuomenės ar tam tikrų jos sluoksnių. Visiems aktualus besiartinantis oras ar būsimas žemės ūkio derlius, nemažiau svarbios ir politinės bei socialinės valstybės prognozės, ar naujai pasirodančios prekės būsimasis įspūdis potencialiems jos pirkėjams. Todėl įvairias prognozes stengiamas atlikti, kiek galima tiksliau ir patikimiau. Gaila, kad tik aplinkinių dėmesio susilaukia tik tos prognozės, kurios, deja, nepasitvirtina, tuo tarpu pakankamai tikslios, konkrečios prognozės retai kada susilaukia deramo dėmesio.

Ypač sunku daryti prognozes neturint tikslių ir pagrįstų pradinių duomenų, ar tam tikros, dažnai pakankamai didelės, patirties.

Atsiradus kažkokiam technologijos pasiekimui, jis kuo greičiau mėginamas įdiegti į vieną ar kitą visuomenės gyvenimo sferą. Taip ir visa elektros energetikos sistema yra glaudžiai susijusi su įvairiomis technologijos naujovėmis. Lietuvoje įvairiausios naujovės gana sunkiai skinasi sau kelią dėl lėšų stygiaus. Tačiau visi mes tikimės, kad tai tik laikina problema, kuri kada nors nebus tokia labai jau ir aktuali.

Turėdamas šiokias tokias žinias apie Lietuvos energetinę sistemą, bei tam tikrų technologijų vystymąsi, aš pamėginsiu nusakyti, kokia gi man atrodo Lietuvosžmonės, planuojantys tam tikrus projektus, susietus su statybos ar kitomis, į ateitį orientuotomis sritimis, dažniausiai naudojasi prielaida, kad dabartiniai poreikiai padidės. Statant miestus, namus, vandens valymo įrengimus, tikimasi, kad ateityje miestai išaugs ir vandens gyventojams reikės išvalyti daugiau, nei projektavimo momentu reikėtų. Taip suplanuojami grandioziniai pastatai ar įrenginiai.

Deja, netgi pasaulio mastu, pastaruoju metu tokia prielaida nelabai pasiteisina. Suplanavus galingus, o svarbiausia orientuotus į ateitį, na kad ir vandens valymo įrenginius, pasirodo, kad jų, tokių galingų niekam nereikia. Nuo tokių sprendimų nukentėjo ne tik Lietuva, bet net ir tokios stiprios europos šalys kaip vokietija.

Sugriuvus rytų ir vakarų vokietijas beskiriančiai sienai, rytų vokietijos ekonomikai atgaivinti buvo skiriamos milžiniškos lėšos. Jas, rytų vokietijos gyventojai, orientuodamiesi į augsiančius ateities poreikius panaudojo, galingų, augančių miestų projektavimui.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1695 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Elektros sistemų fantastika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Elektros sistemų fantastika. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-sistemu-fantastika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:36
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo