Elektros srovė įvairiose terpėse prezentacija


Elektros srovė įvairiose terpėse. (apibendrinimas). Elektros srovė skysčiuose. Laidininkai. Pirmosios rūšies laidininkai. Antrosios rūšies laidininkai. Elektrolitai. Ekektrolizė. Faradėjaus dėsnis. Elektrolizės taikymas. Eletros srovė dujose. Elektros išlydis dujose. Elektros išlydis. Nesavaiminis išlydis. Savaiminis išlydis. Elektros lankas. Kibirkštinis išlydis. Plazma. Elektros srovė vakuume. Krūvininkai vakuume. Diodas. Tomas alva edisonas. Triodas. Veikimas. Elektroninis vamzdis. Elektros srovė puslaidininkiuose. Puslaidininkiai. Puslaidininkiu priklausomybė nuo temperatūros. Puslaidininkiu sandara. Skylinis laidumas. Donorinės ir akceptorinės priemaišos.


Medžiagos, kurios, tekant elektros srovei, visiškai nekeičia savo cheminės sudėties. Tekant srovei, jos tik įšyla. Joms būdingas elektroninis laidumas.

Medžiagos, kurios, tekant srovei, įšyla. Jos chemiškai skyla į sudėtines dalis. Joms būdingas joninis laidumas.

PAVYZDŽIAI: Rūgščių, bazių, druskų tirpalai, bei daugelis išlydytų kietųjų dielektrikų.

Tai medžiagos, ištirpintos arba išlydytos praleidžia elektros srovę. elektros srovė elektrolitų tirpaluose yra kryptingas teigiamųjų ir neigiamųjų jonų judėjimas.

 Plazma – iš dalies arba visiškai jonizuotos dujos, kurių teigiamųjų ir neigiamųjų krūvių tankis praktiškai vienodas. Plazma susidaro vykstant visų rūšių išlydžiams dujose: rusenančiajam, lankiniam, kibirkštiniam ir t.t. .

Vakuumas yra geriausias elektros izoliatorius. Vakuume taip pat gali sudaryti srovę, įrengus jame krūvininkų šaltinį. Toks šaltinis yra įkaitintas kūnas, galintis spinduliuoti elektronus. ELEKTROS SROVĖ VAKUUME YRA KRIPTINGAS ELEKTRONŲ JUDĖJIMAS.

Vakuuminis diodas- tai dviejų elektrodų elektroninė lempa. Jį sudaro stiklinis balionas, kuriame yra įtaisyti du elektrodai: anodas ir katodas.

Katodas yra plona metalinė vielutė, susukta spirale. Anodas- tuščiaviduris metalinis ritinėlis, gaubiantis katodą.

Katodo išspinduliuoti elektronai aplink katodą sudaro elektronų debesėlį.

Elektrinės puslaidininkių savybės paaiškinamos ypatinga puslaidininkių kristalų sandara.

Jei į puslaidininkį įterpiame priemaišų, kurių atomai lengvai prisijungia išorinius puslaidininkio atomų elektronus, padidėja skylių skaičius. Keičiant atitinkamų priemaišų kiekį, galima reguliuoti vienokio ar kitokio ženklo krūvininkų skaičių puslaidininkyje ir pagaminti puslaidininkių, kuriuose vyrautų teigiamieji ir neigiamieji krūvininkai.

  • MS PowerPoint 2779 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 37 puslapiai (1003 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimante
  • Elektros srovė įvairiose terpėse prezentacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektros srovė įvairiose terpėse prezentacija. (2015 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-srove-ivairiose-terpese-prezentacija.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 03 d. 00:35
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo