Elektros srovė vakuume projektas


Elektros srovė vakuume. Vakuumas. Tai erdvės dalis, kurioje nėra jokios medžiagos. Krūvininkai vakuume. Vakuume dujų molekulės. Tačiau ir vakuume yra įmanoma sudaryti srovę. Elektroninis vamzdis. Jame yra įtaisyti. Pro anodą praėję elektronai pradeda sklisti siauru pluoštu. Termoelektroninė emisija. Tai procesas, kai smarkiai įkaitintas metalas spinduliuoja laisvuosius elektronus. Diodas. Diodas, tai dvielektrodė elektroninė lempa kurią sudaro stiklinis balionas. Triodas. Triodas, tai elektroninė lempa sudaryta iš trijų elektrodų (katodo. Tinklelis. Tinklelis - tai vielinė spiralė ar tinklas skiriantis anoda nuo katodo. Kur galima pamatyti siuos prietaisus. Šie prietaisai dažnai naudojami pramoginiam tikslam. Prietaisų pavyzdžiai ekranai. Ir jie yra. Skystųjų kristalų LCD Skystųjų kristalų monitoriai (LCD) sudaryti iš dviejų stiklinių plokštelių. Bandymas.


Tačiau ir vakuume yra įmanoma sudaryti srovę, įrengus jame krūvininkų šaltinį (įkaitintą kūną). Tokia elektros srovė vadinama kryptingu elektronų judėjimu.

Jame yra įtaisyti: katodas valdymo tinklelis anodas dvi poros priešingais krūviais įelektrintų plokščių vamzdžio galas.

Diodas, tai dvielektrodė elektroninė lempa kurią sudaro stiklinis balionas, kuriame įtaisyti du elektrodai (katodas ir anodas). Diodai dar skirstomi į dvi įtaisų grupes: puslaidininkai diodai ir lempiniai diodai.

Triodas, tai elektroninė lempa sudaryta iš trijų elektrodų (katodo, anodo ir tinklelio). Triodą išrado JAV išradėjas Li De Forestas 1906 metais.

Šie prietaisai dažnai naudojami pramoginiam tikslam, dėl elektros srovės vakuume, prilietę indą galime pamatyti arką skriejančią į tą stiklo vietą, kur yra priliečiama. Nors vakuume srovė yra labai stipri, prilietę vakuumo indą pajusime tik mažą dalį sklindančios iš vidaus elektros srovės. Taip yra dėl to, kadangi stiklas yra geras elektros izoliatorius.

  • MS PowerPoint 322 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (411 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aurimas
  • Elektros srovė vakuume projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektros srovė vakuume projektas. (2017 m. Rugsėjo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-srove-vakuume-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 23:44
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo