Elektros srovės darbas: galia ir laikas


Elektros srovės darbas. Pateiktys pagal užduotis, nurodytas darbo eigoje. Priemonės. Darbo tikslas(1t. Hipotezė (1tSujungtos elektros grandinės nuotrauka (privaloma, nes toliau pagal ją bus tikrinama ir vertinama darbo atlikimo ataskaita) (1tPagal laikrodį nustatykite ir užrašykite elektros srovės tekėjimo pradžią (nuo jungiklio įjungimoVoltmetro rodmuo (sutartiniu žymėjimu ir su matavimo vienetais)(1tAmpermetro rodmuo. (sutartiniu žymėjimu ir matavimo vienetais)(1tElektros lempute tekančios elektros srovės galios apskaičiavimas (su formule, matavimo vienetais) (2tApskaičiuotos elektros lempute tekančios srovės galios palyginimas su lemputėje pažymėta galia (9W(1tPadarytos išvados pateikimas (1tIšjunkite elektros grandinę (jungikliu) ir užrašykite ką tuo metu rodo laikrodis. Užrašykite kiek laiko tekėjo elektros srovė (sutartiniu žymėjimu ir matavimo vienetais(1tApskaičiuokite lempute pratekėjusios elektros srovės atliktą darbą (su formule, matavimo vienetais) ( 2tPadarytų išvadų apie darbui suvartotą elektros energiją pateikimas.


Visas darbas nebus naudingas, dalis jo turėtų išsieikvoti dėl laidininkų įšilimo. Galia yra elektros srovės stiprio ir įtampos sandauga.

Sujungtos elektros grandinės nuotrauka (privaloma, nes toliau pagal ją bus tikrinama ir vertinama darbo atlikimo ataskaita) (1t)

Pagal laikrodį nustatykite ir užrašykite elektros srovės tekėjimo pradžią (nuo jungiklio įjungimo)

Elektros lempute tekančios elektros srovės galios apskaičiavimas (su formule, matavimo vienetais) (2t)

Apskaičiuotos elektros lempute tekančios srovės galios palyginimas su lemputėje pažymėta galia (9W). (1t)

Lemputėje pažymėta galia yra 9 W, o aš suskaičiavau kad yra 8,1 W.

Mano suskaičiuota galia sudaro 0,9 lemputėje pažymėtos galios (skiriasi 0,9 W)

Išjunkite elektros grandinę (jungikliu) ir užrašykite ką tuo metu rodo laikrodis.

Hipotezė pasitvirtino, elektros srovės atliktas darbas priklauso nuo laiko, elektros srovės stiprio ir įtampos, bet ne visas darbas būna naudingas.

  • Microsoft Word 159 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (333 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gustas
  • Elektros srovės darbas: galia ir laikas
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektros srovės darbas: galia ir laikas . (2021 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-sroves-darbas-galia-ir-laikas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 13:20
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo