Elektros taupymas


Elektros taupymo budai. Elektros taupymas referatas. Skaidres apie elektra. Energijos taupymas kursinis. Elektros energijos taupymas kursinis. Fizikos projektai elektros taupymas. Rasinys apie taupima. Elektros taupymas led. Vertikalios vejo jegaines breziniai. Testai apie elektros taupymą.

Įvadas. Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Vėjo energija. Saulės energija. Hidroelektrinė. Led lemputės. Kuro celės. Išvados. Literatūros sąrašas. Taupus elektros energijos vartojomas pramonėje ir buityje yra labai svarbus lietuvos respublikos ir visos europos energetikos politikos dalis. Taupios energijos išteklių naudojimo skatinimas yra reikšmingas didinant saugų energijos tiekimą, mažinima energijos naudojimą bei poveikį aplinkai ir skatinimą naujų pramonės šakų plėtrą ir modernias energijos technologijas, kurios taupo energiją.

Taupus elektros energijos vartojomas pramonėje ir buityje yra labai svarbus Lietuvos respublikos ir visos europos energetikos politikos dalis.

Intensyvus elektros energijos vartojimas skatina gauti kuo daugiau energijos iš kiekvienos energijos srities. Taip pat siekiama aukščiausios kokybės, aukščiausio lygio, bei įsteigti daugiau darbo vietų kur energijos naudojimas taupytų lėšas ir mažintų aplinkos taršą. Taip pat apgalvotas elektos energijos naudojimas sukuria sprendimus, kaip kelti ekonomiką.

Energijos šaltinių yra gan daug tai bus aptariama apie atsinaujinančios energijos šaltinius; vėjo energiją, saulės energiją, hidroelektrinę, taip pat apie naujoves, kurios taupys energiją taip kaip led lemputės, kuro celės, plokščiuosiatsinaujinantys energijos šaltinai tai yra gamtos ištekliai. Vandens energija ,saulės, vėjo, biomasės, žemės gelmių energija. Atsinaujinančią energiją galima naudoti keliais būdais: pasyviuoju ir aktyviuoju būdu. Pasyvus atsinaujinančios energijos šaltiniai tai kai saulės, vėjo energija yra naudojama tiesiogiai dėl vykstančių fizinių procesų. Pasyvus saulės energijos naudojimas galima rasti, kai atitinkamai suprojektuotam pastate saulės energija yra sugeriama ir sulaikoma, kuri į pastato vidų patenka pro langus ir duris. O aktyvus – kai šilumos ir saulės elektros energijai pagamti naudojama saulės, vėjo, žemės gelmių energijai gauti reikalinga speciali įranga jai išgauti.

Augalų pasaulyje nafta bei akmens anglis yra esanti saulės energijos produktas. Bet nafta ir akmens energija neatsinaujinantys šaltinai, kurie greit išnyks ir pasibaigs, o jiems vėl susidaryti prireiks daugybės šimtų metų. Taip pat šie energijos šaltiniai labai teršia aplinką.

Atsinaujinantys energijos šaltinai yra labai svarbūs mūsų gyvenime, kurių dėka mes turime šilumą, šviesą, vandenį, tačiau šie energijos šaltiniai ne tik duoda nauvėjo energija tai vienas iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Ši energija naudojama dažniausiai elektros energijai gaminti. Bet vėjo energija nėra pastovus energijos šaltinis, todel ši energija yra kaupiama elektros tinkluose arba vietiniuose akumuliatoriuose. Dažniausiai vėjo energijai pakinkyti yra statomos vėjo jėgaines, jos būna vertikaliosios arba horizontaliosios. Šios vėjo jėgainės nekelia triukšmo, veikia net labai silpnam vėjo greičiui, todėl jų naudingumo koeficientas mažesnis, nei horizontaliojo. Saulės šviesa žemės atmosfera pasiekia per metus 5,6x1024 j saulės energijos srautas. Saulės šviesa žemė maždaug atsipindi 35% šios energijos.

  • Microsoft Word 506 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1156 žodžiai)
  • Universitetas
  • Samanta
  • Elektros taupymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektros taupymas. (2011 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-taupymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 05:52
×