Elektros taupymo priemonių vertinimo metodikos ir jų taikymas


Įvadas. Energijos vadyba Energijos vadybos procesas. Pirminis energijos srauto vertinimas. Kompleksinis energijos sąnaudų vertinimas. Energijos taupymo veiksmų planas. Energijos naudojimo efektyvumo didinimas. Trumpalaikės ir vidutinės trukmės elektros energijos taupymo priemonės Modernūs elektros vartojimo skaitikliai. Efektyvesnių elektros prietaisų naudojimo skatinimas. Pastatų modernizavimas. Išvados. Naudota literatūra.

padeda taupyti energiją. Energijos sąnaudų mažinimas ir suvartojimas turi tapti įmonės procesų dalimi. Energijos vadybos procesas turi vykti visą laiką, nes visuomet yra galimybių įdiegti patobulinimus ir inovacijas, keičiantis gamybos technologijai, įrengimams, prietaisams, organizacinei struktūrai. Atlikus energijos auditą, įdiegus ir naudojant energijos vadybos sistemą, įmonės sutaupo 15-60 proc. energijos sąnaudų. Tai priklauso nuo energijos suvartojimo apimčių, technologinių įrengimų ir personalo požiūrio į energijos resursų taupymą.

Pagrindinis pirmasis energijos vadybos etapas yra pirminis energijos srautų įvertinimas, kai išanalizuojamos esamos ir ankstesnės energijos sąnaudos, įdiegtos ir numatomos diegti taupymo priemonės. Nustatoma energijos taupymo sprendimuose dalyvaujančių įmonės darbuotojų kompetencija, žinios, atsakomybė, sprendimų priėmimo lygmuo. Šiame etape numatytos priemonės leidžia apsispręsti kokią energijos taupymo sistemą taikyti. Įvertinami visi energiją naudojantys prietaisai ir įranga, taip susidaromas bendras suvartojamos energijos sąnaudų vaizdas ir pokytis.

Antras etapas yra Įvertinami duomenys apie visuose procesuose suvartotą energijos kiekį, apibrėžiant laiko tarpą, metus, mėnesius. Šiame etape energijos suvartojimas įvertinamas pagal energijos rūšis – dujos, elektra, kuras ir t.t. Svarbu įvertinti sąnaudas galutiniuose įmonės veiklos procesuose. Tai šildymas, šaldymas, kiti energiją naudojantys gamybiniai procesai. Energijos sąnaudų vertinimą reikia atlikti taip, kad būtų galima gauti duomenis apie visą sunaudotą energijos kiekį per tam tikrą laikotarpį. Energijos sąnaudos turėtų būti suskaidytos pagal energijos rūšis, pagal pagrindines (kuras reikmėms, gamtinės dujos ir elektros energija), ir į galutinio naudotojo kategorijas (džiovinimo, šildymo, šaldymo, slėgio

Įmonė turi susikurti energijos taupymo veiksmų planą, nurodantį, kaip įgyvendinami įvairūs energijos naudojimo uždaviniai ir jo kruopščiai laikytis.

  • Microsoft Word 398 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1500 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Elektros taupymo priemonių vertinimo metodikos ir jų taikymas
    10 - 8 balsai (-ų)
Elektros taupymo priemonių vertinimo metodikos ir jų taikymas. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-taupymo-priemoniu-vertinimo-metodikos-ir-ju-taikymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 11:07
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo