Elektros tiekimas: Elektros apkrovų skaičiavimas


Elektros įrenginių techniniai duomenys. Įmonė kaip vartotojo kategorija. Elektros įrenginių darbo pobūdis ir techninės charakteristikos. Literatūrinė apžvalga. Elektros apkrovų skaičiavimas. Įrengimų apkrovų skaičiavimas. Jėgos tinklo skaičiavimas ir tikrinimas. Valdymo ir apsaugos aparatų skaičiavimas ir parinkimas. Trumpų jungimų skaičiavimas. Reaktyviosios energijos kompensatorių parinkimas. Šviesotechninis Skaičiavimas. Saugus darbas. Elektrotechnikos darbuotojams keliami reikalavimai. Elektrotechnikos darbuotojų funkcijos, teisės ir pareigos. Dirbtuvių Įrenginiai bendrieji reikalavimai. Metalo tekinimo staklės. Metalo frezavimo staklės. Elektros įrenginių specifikacija. Išvados.


Darbui modernizuoti buvo pasirinktas gamybinio cecho patalpos. Cechą sudaro 16 patalpų, kuriuose yra apie 40 įrenginių. Beveik visuose įrenginiuose yra po elektros varikliai kurių galią siekia nuo 0,1 kW iki 11 kW.

1.V. Liubinas „Kaimo elektriko žinynas“. Remdamasis šiuo šaltiniu apskaičiavau įtampos nuostolius, reaktyvines galių kompensatorius, trumpųjų jungimų sroves. Parinkau automatus, kirtiklius, kontaktorius, variklius ir kitus reikalingus elektros tinkle įrenginius.

2.Google paieškos sistema. Šios sistemos pagalba suradau elektros galių kabelius, šviestuvus, laidus, kompensatorius. Paieškos sistemoje radau naujausius elektros įrenginių įrengimų taisykles. Sistemines programas padedančias apskaičiuoti elektros tinklą.

3.E. Musial „Elektros energiniai įrenginiai ir instaliacija“. Rėmiausi šia knyga norėdamas išsiaiškinti kai kurių įrenginių veikimus ir jų principines schemas. Iš šios knygos sužinojau kaip veikia skirstuminės srovės jungikliai, bimetaliniai automatai ir kiti valdymo ir apsaugos įrenginiai.

Remiantis šia knyga susipažinau su elektros tinklų irsistemų struktūra,elektros apkrovomis,apkrovų grafikais ir apkrovų koeficientais,reikalingais skaičiuojant elektros tinklą,saugiklių ir automatinių jungikliųparinkimo sąlygom,išmokau parinkti laidus ir kabelius bei šynas,susipažinau su apšvietimo sistemų skaičiavimo metodika,galios transformatorių parinkimu,trumpojo jungimo srovių skaičiavimu,atlikau trumpojo jungimo srovių skaičiavimą iki 1000V įtampos elektros tinkle,išnagrinėjau reaktyvinės galios kompensavimo įrenginių parinkimo metodiką,susipažinau su elektros įrenginių įžeminimo reikalavimais,šioje knygoja suradau ir panaudojau visus reikalingus koeficijentus elektros apkrovoms skaičiuoti.

5.KEVM kabelių ir laidų gamyklos katalogo pagalba galima buvo parinkti reikiamus kabelius,atitinkančius kokybės sertifikatą ISO 9001 standartą.

Labai dažnai tenka skaičiuoti įmonių elektrinius apkrovimus (projektuojant naujus įmonės cechus, plečiant esamus, rekonstruojant, modernizuojant). Šiuo tikslu elektros imtuvai suskirstomi į grupes pagal darbo režimą. Susumavus rastuosius atskirų grupių elektrinius apkrovimus gaunama visai įmonei ar cechui reikalinga galia.

Lyginamojo elektros energijos sunaudojimo produkcijos vienetui (šis metodas taikomas, kai reikia apytiksliai nustatyti transformatorių galingumus ar maitinančių kabelių skerspjūvius).

Kad apkrovimai pastoviai auga, nes įvedant valdymo aparatūrą, automatizuojant gamybą didėja sunaudojamos energijos kiekis. Taip pat pastoviai statome naujus galingesnius įrengimus ir pajungiame naujus galingumus.

Projektuojant apkrovimą, buvo naudotas paklausos koeficiento metodas. Paklausos koeficientas yra rodiklis, parodantis skaičiuotino ir nominalios galios santykį. Jis nustatomas grupei imtuvų eksploatacijos eigoje. Paklausos koeficiento reikšmės yra duodamos literatūroje priklausomai atskiroms šakoms, cechams, įrenginiams.

Toliau yra pateikiamos formulės, kuriomis buvo remtasi atliekant elektros apkrovų skaičiavimus

Priklausomai nuo patalpų pobūdžio, elektros tinklo ir instaliacijos, pasirenkame reikiamos markės laidus arba kabelius. Iš žinynų, lentelių surandame pasirinktos markės laido arba kabelio ilgalaikę leistinąją srovę ir skerspjūvį.

Laidų ir kabelių skerspjūviai turi būti parinkti ne tik pagal normalų darbo režimą, bet taip pat ir atsižvelgiant į perkrovimo bei trumpojo jungimo režimus. Todėl parinkti pagal įšilimą laidų skerspjūviai turi atitikti apsauginių aparatų sroves.

Projektuojant akcinės bendrovės „ Pieno žvaigždės ” mechaninių dirbtuvių pastato jėgos tinklus, buvo pasirinkta (pagal tiesimo būdą) paslėptoji instaliacija.

  • Microsoft Word 152 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 55 puslapiai (10797 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evaldas
  • Elektros tiekimas: Elektros apkrovų skaičiavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektros tiekimas: Elektros apkrovų skaičiavimas. (2019 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-tiekimas-elektros-apkrovu-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 20:16
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo