Elektros tinklo skaičiavimas


Įvadas. Elektros įrengimų techniniai duomenys. Įmonės, kaip vartotojo, kategorija. Įmonės elektros įrenginių darbo pobūdis ir techninės charakteristikos. Elektros apkrovų skaičiavimas. Instaluotų galių skaičiavimas. Elektros tinklo skaičiavimas. Įtampos nuostolių skaičiavimas. Apsaugos ir valdymo aparatų parinkimas. Apsaugos aparatų parinkimas. Valdymo aparatų parinkimas. Trumpujų jungimų skaičiavimas ir apsaugų parinkimas. Reaktyviosios energijos kompensavimo įrenginių parinkimas. Apšvietimo tinklo skaičiavimas. Apšvietimo tinklo ir apsaugos parinkimas. Darbų sauga naudojant įrenginį. Išvados ir siulymai. Naudotos literatūros ir informacinių šaltinių sąrašas.

„Dontuvos projektai“ įmonė šiuo metu, kaip vartotojas yra trečioje kategorijoje. Kadangi produkcijai didelių nemalonumų praradus elektros tiekimą nebūtų, nes gamyba nesusijusi su maisto ar kokia kitokia gendančių produktų pramone, ši įmonė dėl mažesnio elektros energijos tiekimo tarifo yra pasirinkusi trečiąją kategoriją

Šiame darbe nagrinėjau įmonės „Dontuvos projektai“ gamyklos baro elektros tinklus. Įmonės elektros įrenginiai daugiausiai orientuoti į traktorių taisymą ir atsarginių dalių gamybą. Šios įmonės plėtra vyksta gieografiškai palankiose vietovėse žemės ūkio sferos atžvelgiu. Tai puikiai parodo vartotojų skaičius, plėtros bei gamybos mąstai. Norint atlikti minėtus skaičiavimus reikia žinoti visus įrenginių techninius duomenys. Jie parenkami iš katalogų ir surašomi į 1 lentelę.

Dažniausiai elektros apkrovų skaičiavimas naudojamas paklausos koeficientas. Tai grupinių apkrovos grafikų koeficientas, skaičiuojamosios apkrovos santykis su vrdine grupės imtuvų galia ir srove. Šis koeficientas įvairioms imtuvų grupėms nustatomas ekspermento pagalba, naudojamas projektuojant elektros energijos tiekimo sistemas. Jis pateikiamas specialiioje literatūroje.

Elektros tinklai turi būti parinkti pagal atitinkamus reikalavimus, tai yra pagal ekonomiškumą, saugų eksplotavimą, nebrangų išpildymą eksplotavime. Taip pat elektros instaliacija turi užtikrinti aukštos kokybės elektros perdavimą imtuvams. Kabeliai ir laidai, per kuriuos tekės elektros srovė, parinkau naudodamasis įmonės „Elektrokom“ katalogais, kad jie išpildytų sąlygą Ileist >IN . Duomenys suvedami į lentele.

Tekinimo staklės: (U% = 22x0,021x1,99 = 0,91;

Grežimo staklės: (U% =2,5x0,023x3,18 = 0,18;

Kompresorius: (U% = 22,6x0,012x1,99 = 0,53;

Galandinimo staklės: (U% = 6,1x0,024x3,18 = 0,46;

Presas: (U% = 10,1x0,0026x2,89 = 0,75;

Vartų variklis: (U% = 10,3x0,038x2,49 = 0,97;

(U% = 10,3x0,026x2,49 = 0,66;

Dujų nutraukimo variklis: (U% = 10,3x0,0022x2,49 = 0,56;

Kištukinių lizdų blokas RB-1: (U% = 10x0,007x2,19 = 0,15;

Kištukinių lizdų blokas RB-2+RB-3: (U% = 10x0,029x2,19 = 0,63;

Kištukinių lizdų blokas RB-4+RB-5: (U% = 10x0,027x2,19 = 0,59;

AJS - 4: (U% = 90x0,027x0,35 = 0,85;

Iki spintos: (U% = 38,603x0,038x0,874 = 1,28;

Prijungus prie elektros tinklo daug įrenginių, gali atsirasti jo perkrova. Nuo didelės ir ilgalaikės srovės perkaista ir pažeidžiami kabeliai bei kiti tinklo elementai. Kai tinkle dėl pažeidimų ar neteisingai jungiant įvyksta trumpas jungimas, tinklu teka dar didesnė srovė. Grandinėje kurioje įvyko perkrova ar trumpas jungimas, automatiškai atjungia saugikliai arba automtiniai jungikliai. Saugikliui perdegus jį reikia keisti nauju, bet jie gali atlaikyti trumpalaikes didesnes sroves. Automatiniai jungikliai yra daugkartinio naudojimo, bet esant perkrovai jie iškarto atjungia grandinę. Jis tai daro daugybe kartų, kol susidėvi. Automatiniai jungikliai parenkami suskaičiuojant jungiklio srovę:

Turint automatinio jungiklio srovę, galima parinkti tokį jungiklį kurio srovė šiek tiek didesnė už Ij.sk.

Iki 1kV įtampos elektros tinklai paprastai naudojami dideliais atstumais, todėl jose dažnai įvyksta trumpo jungimai. Didelę reikšmę šiose tinkluose turi apsaugos aparatai. Paskaičiavę trumpus jungimus sužinosime ar teisingai parinkta apsaugos aparatūra ar efektyviai ji veiks. Trumpų jungimų priežastys gali būti šios: Mechaniniai sužalojimai, izoliacijos nusidevėjimas, klaidingos perjungimo operacijos, komutacijos priežastys ir kitos.

Šiame darbe trumpų jungimų skaičiavimus atlieku fazė-nulis kilpos metodu.

Pirmiausia paskaičiuoju trumpo jungimo srovę ant transformatoriaus gnybtų.

Z0 – 1 km ilgio grandinės fazė-nulis kilpos pilnutinė varža Ω. Ji priklauso nuo laido skerspjūvio ir medžiagos.

Zm – kabelio 1 km ilgio grandinės fazė-nulis kilpos pilnutinė varža, Ω

Pagal trumpojo jungimo srovių skaičiavimą, laidų skerspjūviai ir automatinii jungikliai yra parinkti teisingai. Yra žinoma, jeigu trumpojo jungimo srovė tenkin sąlygą galingiausiam įrenginiui, tai ji yra tenkinama ir kituose įrenginuose.

Reaktyvinės galios panaudojimą galima sumažinti naturaliais būdais t.y. geriant darbo režimus, atitinkamai reguliuojant apkrovimus ir galios naudotojai yra asinchroniniai varikliai, transformatoriai. Naturaliai be papildomų įrengimų gerinant galios koeficientą reikia vykdyti šiuos punktus:

Mažai apkrautus asinchroninius variklius pakeisti mažesnės galios varikliais.

Variklių kurie pastoviai dirba ne visu galingumu apkrauti, įtampos pažeminimas.

  • Elektrotechnika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 142 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (4365 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidas
  • Elektros tinklo skaičiavimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Elektros tinklo skaičiavimas. (2015 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-tinklo-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 20:38
×