Elektros tinklų kursinis darbas


Radialinis elektros tinklas. Periodinių mokėjimų eilės perskaičiavimo į esamąją vertę koeficiento apskaičiavimas. Elektros diplominis darbas. Nuostoliu kaina kabeliu tinklas. Elektros tinklų projektas kursinis. Skirstomieji tinklai kursinis. 6 kv skirstyklos rekonstrukcija diplominis. Elektros tinklu namu darbai. Galios nuostoliai elektros tinkluose. Nuostoliai elektros tinkluose.

Įvadas. Elektros tinklo parinkimas. Elektros tinklo schemos alternatyvų sudarymas. Elektros perdavimo linijų ir transformatorių skaičiavimas. Galios srautų apytikslis skaičiavimas. Linijų laidininkų parinkimas. Finansinis tinklo schemų palyginimas. Elektros tinklo parametrų ir režimų skaičiavimas. Tikslus maksimalaus, minimalaus ir poavarinio režimų skaičiavimas. Pastočių transformatorių atšakų parinkimas. Mechaninis linijos skaičiavimas. Projekto techniniai ir finansiniai rodikliai. Išvados. Naudota literatūra.

Šio kursinio tikslas yra suprojektuoti rajoninį elektros tinklą. Savarankiškai sudaryti dvi – radialinio ir žiedinio, rajoninio tinklo variantų schemas.

Analogiškai kiekvienai schemai reikia parinkti galios transformatorius visoms pastotėms (pagal kategorijas). To pasekoje apskaičiuoti aktyviosios ir reaktyviosios galios ir įtampos nuostolius. Apskaičiavus galios srautus parinkti linijų laidininkus, bei juos patikrinti pagal leistiną srovę ir įtampos nuostolius normalaus ir avarinio režimų metu. Įvertinant kapitalinius įdėjimus, metines eksploatacines išlaidas, bus atliekamas finansinis variantų palyginimas. Jau parinktai finansiškai priimtesnei schemai bus atliekami tikslūs elektros tinklo skaičiavimsuprojektuoti rajoninį elektros tinklą pagal turimą situacijos planą. Pastočių vartotojams (10 kv) elektrą tiektpagal perduodamas galias ir ribinių atstumų reikšmes: abiejų schemų i, ii4 lentelė. Transformatorinių pastrasime elektrinės 13 lentelė. Antrosios schemos oro linijų laidai irpagal parinktų laidų skerspjūvį, kuris yra lygus arba didenis už 70 mm2 (minimalus 110 kv elektros perdavimo linijoms), galima daryti išvadą, kad oro linijoms parinkti laidai yra atsparūs koronavitransformatorių n skaičius ir kainos vienodos abiems variantams, skirsis tik jungpriimame, kad metinės eksploatacinės išlaidos susideda tik iš nuostolių rajoniniame tinkle ir amortizacinių atsiskaitymų. Išlaidos dėl nuostolių tinkle susideda iš nuob – kwh elektros nuostolių kaina. Priimame, kad b=3ct. (pirktos elektros vidutinė kaina), nes tokia kaina elektros tinklai padengia savo nuostolius Lietuvoje, pirkdami elektros energiją iš ignalinos ae.

Skaičiuodami metinius elektros nuostolius, vertinsime aktyviosios ir reaktyviosios galios nuostolius elektros linijose, bei galios nuostolius transformatoriuose. Neatsižvelgsim į nuostolius dėl koronos ir nevertinsime linijų generuojamos ralternatyvų finansiniam palyginimui taikomas esamosios vertės metodas. Pinigų srautų įvertinimui, laikysime, kad kwh vartotojams parduodama už 0,33 lt. Tada per metus už parduodamą elektpvifak,n – periodinių mokėjimų eilės perskaičiavimo į esamąją vertę koeficientas, kai diskonto norma yra 7% ir projekto gyvavimapskaičiuosime tikslų srautų pasiskirstymą, įvertindami galios nuostolius ir generuojamą reaktyviąją galią, taip pat rasime tikslias mazgų įtampas. Visus režimus apskaičiuosime vienai schemai, kuri finansiniu ps‘2max=s2max+?St2max-qg(1-2) -qg(2-4) -qg(2-3)= 27+j16+0,12+j1,337-j0,079-j0,918-j0,073= (27,12+j16,267) mva.

  • Microsoft Word 849 KB
  • 2011 m.
  • 37 puslapiai (4892 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Elektros tinklų kursinis darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektros tinklų kursinis darbas. (2011 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-tinklu-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 04:02
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!