Elektros tinklų projektavimas


Projekto tema. Suprojektuoti rajono elektros tinklą pagal pateiktą situacijos planą. Pastočių vartotojų (10 kV) maitinimas galimas iš sistemos 330/110/35 kV pastotės ir iš vietinės elektrinės. Rajoninio elektros tinklo projekto duomenys. Tinklo linijų įtampų parinkimas. Pastočių transformatorių parinkimas. Transformatorių parinkimas. Galios srautų apytikslis skaičiavimas. Skaičiuoju galios srautus 1 variantui. Skaičiuoju galios srautus 2 variantui. Linijos laidininkų parinkimas ir tikrinimas. Skaičiuojame įtampos nuostolius normaliu ir avariniu režimais. Avarinis režimas. Randu didžiausius įtampos nuostolius. Randu didžiausius įtampos nuostolius. Normalus režimas. Avarinis režimas. Finansinis tinklo alternatyvų palyginimas. Suskaičiuoju linijų kainas. Suskaičiuoju transformatorių kainas. Suskaičiuoju jungtuvų kainas. Metinės eksploatacinės išlaidos linijoms. Metinės eksploatacinės išlaidos pastotėms. Elektros tinklo parametrų ir režimų skaičiavimas. Normalių ir poavarinių režimų skaičiavimas. Suskaičiuoju transformatorių varžas ir nuostolius juose. Tinklo parametrai maksimalios apkrovos režime. Pastočių transformatorių reguliavimo patikrinimas. Maksimaliam, minimaliam ir poavariniam režimams. Mechaninis linijos skaičiavimas. Mechaninių apkrovų vienai linijai nustatymas. Kritinio tarpatramio ir kritinės temperatūros. Skaičiavimas. Laido didžiausio įtempimo ir įsvyrimo skaičiavimas. Techniniai ir finansiniai projekto rodikliai.

Iš pateiktų schemos variantų tolesniam skaičiavimui pasirenku 1 ir 2 variantus.

Įvertinus linijų ilgius vartotojų apkrovas ir perduodamas galias optimaliausia tinklo įtampa yra UN = 110 kV.

Rajoniniame elektros tinkle pastotės yra 2 tipų, t.y. tranzitinės ir skirtos tik vartotojams. Abiejuose variantuose pastotės skirtos tik vartotojams yra 5 taške. Likusios pastotės yra tranzitinės, tik 3 variante trečiame taške, o 4 variante ketvirtame taške pas vartotojus ateina trys linijos. Pastotėse pavaizduoti transformatoriai dviejų ir su skeltom apvijom.

Elektrinės atiduodama galia vartotojams yra SE3 = 32 + j19 MVA.

S1P’’ = – SP’’1 = – 27 – j16.4 MVA;

Taip pat turi būti SP’2 + SP’’1 = S2 + S3’ + S4 + S1;

Elektrinės atiduodama galia vartotojams yra SE3 = 50 + j30 MVA.

S24’ = SP’2 – S2 = – 3 – j1.9 MVA;

S1P’’ = – SP’’1 = – 18 – j10.9 MVA;

Linijos laidus parenku pagal Sek, juos tikrinu pagal koronos nuostolius, įtampos nuostolius (normaliu ir avariniu režimu) ir įšilimą.

AS – 300 tipo laidai 110 kV linijose nenaudojami, todėl E3 linijai parenku dvigrandę liniją su AS – 150 tipo laidais, kurių r = 0.21 (/km, x = 0.401 (/km, kaina yra 200 tūkst. Lt/km.

Skaičiuojant kapitalinius įdėjimus įvertinam tik transformatorių, jungtuvų ir linijų kainas. Elektros energijos nuostolių kaina už 1kWh kaina yra 0.06 Lt.

čia aal = 2.4, avl = 0.2, apl = 0.2 – atskaitymai linijų amortizacijai, remontui ir

čia aap = 5.8, avp + app = 3 – atskaitymai linijų amortizacijai, remontui ir

Suskaičiavęs poavarinį režimą, kuomet elektrinės generuojama galia yra S ( 61.1+j37, gaunu per didelius įtampos nuostolius antrame taške U2 ( 91.5 kV. Todėl elektrinėje padidinu reaktyviąją galią iki 80 Mvar.

F ( 275.7 mm2 – laido skerspjūvio plotas, gautas sudėjus aliumininės (244 mm2) ir plieninės (31.7 mm2) laido dalies skerspjūvius;

Kadangi lkrit yra didesnis už nurodytą sąlygoje (l ( 237 m), tai didžiausius laido įtempimus skaičiuosiu esant minimaliai temperatūrai tmin .

Kadangi tkrit yra mažesnis nei + 40 oC, tai laido maksimalus įsvyrimas bus didžiausias prie maksimalios temperatūros tmax.

  • Microsoft Word 303 KB
  • 2016 m.
  • 30 puslapių (4738 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolis
  • Elektros tinklų projektavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Elektros tinklų projektavimas. (2013 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-tinklu-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:04
×