Elektros variklių automatinis stabdymas


Asinchroninio variklio stabdymas. Dinaminis stabdymas.

Elektros variklių automatinis stabdymas. Perstūmimo ir kėlimo mechanizmų elektros varikliai dažnai stabdomi mechaniniais stabdžiais, kurie valdomi elektromagnetais. Rekuperacinis stabdymas. Nuolatinės srovės variklio dinaminis stabdymas, kai kontroliuojamas greitis. Nuolatinės srovės variklio dinaminis stabdymas, kai kontroliuojamas laikas. Dinaminis stabdymas, kada kontroliuojamas laikas dažniausiai naudojamas stabdant keliomis pakopomis. Asinchroninis variklis stabdomas dinaminiu būdu. Asinchroninio variklio stabdymas. Kartais variklio rotorius gali būti pasuktas rankiniu būdu. Reversinio variklio stabdymas. Asinchroninių variklių su faziniu rotoriumi priešinio jungimo srovę ir momentą riboja papildomi rezistoriai Rps.


Mechaninis stabdymas; dinaminis stabdymas; rekuperacinis stabdymas; stabdymas priešjungimu.

Tikslus ir greitas darbo mechanizmo ar jo mazgų stabdymas - itin svarbi gamybinio proceso operacija; nuo jos priklauso mechanizmų, veikiančių trumpalaikiu kartotiniu Stabdymo schemose valdymas atliekamas kontroliuojant laiką, greitį ar srovę, panašiai kaip paleidimo metu. darbo režimu, našumas.

Perstūmimo ir kėlimo mechanizmų elektros varikliai dažnai stabdomi mechaniniais stabdžiais, kurie valdomi elektromagnetais.

Mechaninis stabdymas gali būti derinamas ir su elektriniu stabdymo būdu pavyzdžiui, pasibaigus dinaminiam stabdymui, kontaktoriumi įjungiamas elektromagnetas.

Elektros varikliai stabdžio vaidmenį gali atlikti, veikdami rekuperacinio, dinaminio ar priešinio jungimo stabdymo režimais.

Jei mechanizmą, taigi ir elektros variklį pašalinės jėgos, įsuka iki greičio, didesnio už variklio idealios tuščiosios eigos greitį, jo EVJ pasidaro didesnė už tinklo įtampą, o variklis tampa generatoriumi, paverčiančiu mechaninę energiją elektros energija. Elektros energija atiduodama į tinklą, o variklis, tapęs generatoriumi, sudaro pasipriešinimo momentą.Jei inkaro ar statoriaus grandinė abiem kryptimis pralaidi, rekuperacinio stabdymo režimui sudaryti nereikia jokių perjungimų pavaros schemoje.

Stabdymo rezistoriaus varža Rs parenkama tokia, kad maksimali stabdymo srovė neviršytų leistinos reikšmės, kuri priklauso nuo maksimalaus stabdymo momento arba variklio komutavimo sąlygų.

Paspaudus stabdymo mygtuką SB1, atjungiamas kontaktorius KM1, kuris atjungia variklio inkarą nuo tinklo, o taip pat ir laiko relę KT, bet įjungia kontaktorių KM2, kuris užduotą laiką įjungia variklio inkaro gnybtus rezistoriumi R2.

  • MS PowerPoint 460 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (636 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Elektros variklių automatinis stabdymas
    10 - 5 balsai (-ų)
Elektros variklių automatinis stabdymas. (2016 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-varikliu-automatinis-stabdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:53
×