Elektros variklių pozicinis valdymas


Elektros variklių pozicinis valdymas. Nereversinio variklio valdymas. Variklio valdymas iš dviejų vietų. Variklio valdymas derinimo darbuose. Pulsuojančio konvejerio valdymo schema. Dviejų greičių variklio valdymo schemos variantas. Reversinis valdymas. Valdymo pagal kelią schema. Mechanizmas juda “Pirmyn-atgal” ir sustoja. Reversinio konvejerio valdymo schema.


Mygtuku SB3 kontaktorių KM (ir variklį) galima įjungti trumpam laikui (derinimui), nes atleidus mygtuką, srovė per kontaktoriaus KM ritę nebetekės.

Automatinio režimo metu jungiklis SA įjungtas, todėl paspaudus paleidimo mygtuką SB2, kontaktorius KM įjungia variklį ir blokuoja mygtuką. Derinimo režime jungiklis SA atjungtas ir variklis suksis, kol nuspaustas mygtukas SB2.

Konvejerį galima paleisti ir sustabdyti iš dviejų vietų. Paspaudus bet kurį iš mygtukų SB3 ar SB4 gauna maitinimą kontaktorius KM, kuris įjungia konvejerio variklį (paveiksle neparodytos variklio jėgos grandinės) ir užsidega signalinė lemputė HL. Kada konvejeris nuvažiuoja nustatytą kelią, paveikiamas (per kumštelį ar pan.) galinis išjungiklis SQ1, kuris nutraukia maitinimą kontaktoriui KM ir variklis stabdomas. Tuo pat metu įjungiama laiko relė KT, kurios kontaktai po užduoto laiko užsidaro ir vėl įjungia KM.

Variklis paleidžiamas, stabdomas ir reversuojamas kontaktoriais KM1 arba KM2. Kontaktoriai KM3 ir KM4 perjungia statoriaus apvijas trikampiu arba dviguba žvaigžde (mažas arba didelis greitis). Blokavimo relė KV įgalina įjungti variklį tik tada, kai parinktas greitis (kai užsidaro jos kontaktai kontaktorių KM1 ir KM2 grandinėse), todėl pirmiausia, spaudžiant mygtuką SB4 ir SB5, įjungiamas kontaktorius KM3 ar KM4 ir paskui, spaudžiant mygtuką SB2 ar SB3, variklis įjungiamas “pirmyn” ar “atgal”.

  • Elektrotechnika Skaidrės
  • MS PowerPoint 240 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (501 žodžiai)
  • Paulius
  • Elektros variklių pozicinis valdymas
    10 - 9 balsai (-ų)
Elektros variklių pozicinis valdymas. (2016 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektros-varikliu-pozicinis-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:43
×