Elektrosauga


Elektrosaugos taisykles. Elektrosaugos testai. Elektrosaugos testas. Elektrosauga testai. Elektrosaugos taisykles 2010. Elektrosauga skaidres. Darbo sauga elektrosauga. Elektros testas su. Elektrosaugos skaidres. Elektrosauga taisykles.

Elektrosauga (apsauga nuo elektros) - tai techninių, organizacinių priemonių ir teisinių normų visuma, skirtų žmonėms apsaugoti nuo pavojingo ir kenksmingo elektros srovės, elektros lanko, elektromagnetinio lauko ir statinės elektros poveikio.

(apsauga nuo elektros) - tai techninių, organizacinių priemonių ir teisinių normų visuma, skirtų žmonėms apsaugoti nuo pavojingo ir kenksmingo elektrospirmiausia reikia atkreipti dėmesį į tai, kokią reikšmę turi į elektros grandinę įjungti saugikliai. Jie apsaugo pačią grandinę nuo trumpo jungimo, nuo didelio šilumos kiekio, kuris galėtų išsiskirti tekant stiprioms srovėms, bet jie neapsaugo žmogaus, kad elektros srovė netekėtų per jį. Saugikliai nutraukia elektros srovę, kai jos stipris tampa didesnis už tam tikrą pasirinkto saugiklio sąlygojamą vertę. Kad saugiklis nutrauktų srovę, per jį turi pratekėti stipri srovė. Todėl jis suveikia sąlyginai lėtai, Pakankamai greitai, kad apsaugotų elektros grandinę, bet nepakankamai greitai, kad apsaugotų žmogų nuo per daug stiprios srovės. Todėl būtina pasirūpinti griežtesnėmis srovės stiprį ribojančiomis priemonėmis.

Kintamoji srovė teka dviem laidais: faziniu, kuriuo perduodama srovės energija, ir nuliniu, kuris paprastai jungiamas su dideliu elektrodu, įkastu į žemę. Nulinio laido potencialas yra tiksliai lygus žemės potencialui toje vietoje, arba nulinio laido potencialas yra tiksliai lygus nuliui žemės atžvilgiu. Kintamosios srovės rozetės sienose yra jungiamos su elektrinėmis arba transformatorinėmis kabeliais, kurie pagaminti iš labai laidžių elektrai medžiagų (pavyzdžiui, vario), tačiau vis dėlto turi baigtinę varžą. Dėl to tarp kabelio galų susidaro tam tikras potencialų skirtumas, o nulinio laido potencialas, lyginant su žemės potencialu toje vietoje, gali skirtis net 10 v (. pav. ). Šis potencialų skirtumas gali būti pavojingas, jei nulinis laidas susisiektų su žeme per vandenį ar drėgnas grindis.

Jeigu vartojamas prietaisas turi metalinį korpusą, tai dvilaidis kabelis ir dviejų skylučių rozetė yra labai pavojingi. Įprastinis patarimas apsukti šakutę, jei jaučiama įtampa, prisilietus prie korpuso, yra kenksmingas, nes nulinis kabelio laidas gali turėti nemažą įtampą. Kai kuriose šalyse dviejų skylučių rozetės yra uždraustos vartoti net buityje ir juo labiau medicinos įstaigose. Teisingas sprendimas yra sujungti metalinį prietaiso korpusą su žeme toje pat vietoje ( įžeminti ).

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1004 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arminas
  • Elektrosauga
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektrosauga. (2011 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrosauga.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 15:43
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo