Elektrostatika


Elektrostatika skaidres. Elektrostatika speros. Elektrotatikos konspektas.

Elektra. Elektostatika. Kulono dėsnis. Elektrinis laukas. Elektrinė talpa. Elektros laidininkai ir izoliatoriai. Kai kūne esančių elektros krūvininkų teigiamasis krūvis lygus neigiamajam krūviui, tai kūnas yra elektrikai neutralus ir jame nevyksta joks elektrinis reiškinys. Kūnai, turintys laisvųjų, t. Y. Galinčių judėti, krūvininkų, vadinami elektros laidininkais. Kai netvarkingai judantys (dėl šiluminių reiškinių) krūvininkai ima judėti viena kryptimi, sakoma, kad atsirado elektros srovė. Kūnai, neturintys judriųjų elektros krūvininkų ir dėl to nelaidūs srovei, vadinami elektros izoliatoriais. Du laidininkai, esantys arti vienas kito ir įelektrinti vienodo didumo įvairiarūšiais krūviais taip, kad kiekviena jėgų linijų eina iš teigiamai įelektrinto laidininko į neigiamai įelektrintą laidininką, sudaro sistemą, vadinamą kondensatoriumi. Laidininkai, kuriuose indukuojamas visas krūvis, vadinami kondensatoriaus plokštėmis, arba elektrodais.

ε (epsilon) — dielektrinė skvarba — skaičius parodantis kiek kartų krūvių sąveikos jėga toje medžiagoje mažesnė už sąveikos jėgą vakuume.

Jėga, kuria du taškiniai krūvininkai traukia arba stumia vienas kitą, yra tiesiog proporcingai jų krūviams ir atvirkščiai proporcinga atstumo tarp krūvininkų kvadratui.

Elektrinį lauką kuria judantys ir nejudantys elektros krūviai. Nejudančiu el. krūvių kuriamas laukas vadinamas elektrostatinių.

Erdvėje elektros krūvį Q turinti dalelė tam tikra jėga veikia kita įelektrintas daleles, esančias bet kuriame jos aplinkos taške. Viename iš jos aplinkos taškų padėkime dalelę, kurios teigiamasis krūvis q yra toks mažas, kad nekeičia krūvio Q sukurto jėgos lauko. Jėgos veikiančios krūvininką, bei to krūvio q santykis yra vektorinis dydis, žymima raide ir vadinamas elektrinio lauko stipriu. .

  • Microsoft Word 102 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (555 žodžiai)
  • Danas
  • Elektrostatika
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektrostatika. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrostatika.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 09:13
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo