Elektrostatinio lauko tyrimas


Elektrinio lauko darbas. Elektrostatinio lauko tyrimas ataskaita. Ekvipotencialines linijos. Elektrostatinio lauko jegu darbas. Elektrostatinio lauko jegu linijos. Elektrinio lauko jegu linijos. Elektrostatinio lauko tyrimas ktu. Elektrinio lauko tyrimas. Elektrostatinio lauko tyrimas rezultatai. Elektrostatinio lauko tyrimas laboratorinis darbas.

Darbo tikslas:. Susipažinti su elektrostatinio lauko charakteristikomis bei grafiniu lauko vaizdavimu. Priemonės. Teorinis eksperimanto pagrindimas. Darbo rezultatai. Išvados. Elektrostatinio lauko charakteristikos ir grafinis vaizdavimas. Tiriamajame taške elektrostatinis laukas gali būti charakterizuojamas dvejopai - stipriu e ir potencialu φ. Lauko stipris taške yra lauko jėgas apibūdinanti charakteristika. Tai vektorinis dydis e , kuris moduliu ir kryptimi sutampa su jėga f, kuria elektrinis laukas veikia tiriamajame taške esantį teigiamąjį taškinį krūvį. Atlikus tyrimą pastebėjau , kad lauko ekvipotencialinės linijos dalinai atkartoja elektrodų formas. Išilgai šių linijų. Šių linijų potencialai mažėja tolstant nuo teigiamo elektrodo.

Darbo tikslas.

Eksperimentiškai surasti elektrostatinio lauko ekvipotencialines linijadrėgno smėlio dėžė, elektrodai, voltmetras - (tipas tl-4m; vardinė įtampa: ; tikslumo klasė ć = 2,5; sistema –detektoelektrostatinio lauko charakteristikos ir grafinis vaizdavimas. Tiriamajame taške elektrostatinis laukas gali būti charakterizuojamas dvejopai - stipriu e ir potencialu ö.

Lauko stipris taške yra lauko jėgas apibūdinanti charakteristika. Tai vektorinis dydis e , kuris moduliu ir kryptimi sutampa su linija, kurios liestinė bet kuriame taške sutampa su elektrinio lauko stiprio vektoriumi e, vadinama lauko jėgų linija.

Elektrostatinio lauko taško potencialas yra energetinė lauko charakteristika. Potencialas ö yra skaliarinis fizikinis dydis, skaitine verte lygus potencivienodo potencialo taškų visuma erdvėje sudaro ekvipotencialinius paviršius, o plokštumoje ekvipotencialines linijas.

Ekvipotencialinės linijos (ar paviršiai), kaip ir jėgų linijos, yra p elektrostatiniame lauke krūvį veikianti jėga yra. Šio krūvio pernešimo darbas elementariuoju poslinkiu yra lygus. (5).

Krūvio pernešimo darbą galime išreikšti ir per potencinės energijos sumažėjimą: arba. (6) kai krūvis yra pernešamas baigtiniu keliu, tai integelektrostatinio lauko jėgų atliekamas krūvio pernešimo darbas nepriklauso nuo kelio formos. Krūvį pernešant uždaru kontūru a = 0, nes. (9).

Integralas (9) vadinamas lauko stiprumo vektoriaus cirkujėgų linijos yra statmenos ekvipotencialiniams paviršiams. Jėgos linijos kryptimi potencialas kinta (mažėja) sparčiausiai.

Sulyginę da išraiškas (5) ir (6) turime. , kur dr yra krūvio poslinkis jėgos linijos kryptimi, todėl turime arba (10) .

Išmatavus potencialų skirtumus duotose taškuose (a, b, c) yra aišku, kad potencialų skirtumas dj, tolstant nuo elektrodo mažėja, bet tik iki vidurinio taško tarp elektrodų.

  • Microsoft Word 94 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (459 žodžiai)
  • Mantas
  • Elektrostatinio lauko tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektrostatinio lauko tyrimas. (2010 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrostatinio-lauko-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 20:22
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo