Elektrotechnika konspektas


Elementari nuolatinės srovės grandinė. Pagrindiniai elektrinės grandinės dėsniai. Elektrovaros ir srovės šaltiniai. Nuosekliai arba lygiagrečiai sujungtų elementųnuolatinės srovės grandinės. Paprastų elektrinių grandinių tyrimas. Srovės ir įtampos reguliavimas. Sudėtingų elektrinių grandinių tyrimas. Supratimas apie netiesines grandines. Kintamoji elektros srovė. Kintamosios srovės gavimas. Jos parametrai. Svyravimų vaizdavimas sukamaisiais vektoriais. Kintamosios srovės grandinės. Kintamosios srovės grandinė su aktyviąja varža. Kintamosios srovės grandinė su induktyvumu. Induktyvioji varža. Kintamosios srovės grandinė su kondensatoriumi. Nuoseklus aktyviosios varžos ir induktyvumo jungimas. Nuoseklus aktyviosios varžos, induktyvumo ir talpos jungimas. Įtampų rezonansas. Lygiagretus varžų jungimas. Srovių rezonansas. Harmoninių dydžių vaizdavimas kompleksinėje plokštumoje. Elektrinių grandinių laidumas kintamajai srovei. Trifazė srovė. Pereinamieji procesai. Svarbiausios charakteristikos ir tyrimo metodai. Pereinamieji procesai nuolatinės srovės grandinėje su kondensatoriumi. Pereinamieji procesai nuolatinės srovės grandinėje su induktyvumo rite. Samprata apie pereinamuosius procesus kintamosios srovės grandinėje. Magnetinės grandinės ir jų elementai. Magnetinis laukas. Darbas, judant magnetiniame lauke laidininkui, kuriuo teka srovė. Magnetinis srautas Magnetinio lauko stiprumas. Medžiagos magnetinės savybės. Magnetinės grandinės, jų klasifikacija. Nuolatinio magnetinio srauto magnetinių grandinių dėsniai. Ideali ritė su magnetolaidžiu kintamosios srovės grandinėje. Elektriniai matavimai. Elektrinių matavimų sąvokos, metodai ir priemonės. Prietaisų charakteristikos ir ženklai skalėse. Magnetoelektrinės sistemos prietaisai. Termoelektriniai prietaisai. Detektoriniai prietaisai. Elektromagnetiniai prietaisai. Elektrodinaminiai ir ferodinaminiai prietaisai. Indukcinės sistemos prietaisai. Elektroninis voltmetras. Skaitmeninis voltmetras. Elektrinių dydžių matavimo metodika. Srovės matavimas. Įtampos matavimas. Varžų matavimas. Nuolatinės srovės galios ir energijos matavimas. Kintamosios srovės aktyviosios galios ir energijos matavimas. Reaktyviosios galios ir energijos matavimas. Cos ir  matavimas. Neelektrinių dydžių matavimas elektriniais metodais.

Nuolatine elektros srove vadinama tokia srovė, kuri laikui bėgant nekinta. Kitaip tariant, jos dydis yra pastovus ir elektrine grandine ji teka viena kryptimi. Istoriškai susiklostė taip, kad laikoma, jog nuolatinė srovė teka iš maitinimo šaltinio „+“ į „- „.

Elektros srovė gali tekėti tik uždara grandine. Vienas iš srovės parametrų yra jos stipris I. Jį nusako pro laidininko skerspjūvį per laiko vienetą perneštas elektros krūvių kiekis:

Amperas yra pagrindinis SI sistemos vienetas.

Laidininko savybė priešintis elektros srovės tekėjimui yra vadinama jo elektrine varža.

  • Elektrotechnika Konspektas
  • Microsoft Word 387 KB
  • 2014 m.
  • 79 puslapiai (21742 žodžiai)
  • Audrius
  • Elektrotechnika konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektrotechnika konspektas. (2014 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrotechnika-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:19
×