Elektrotechnika referatas


Elektortechnikos samprata. Nuolatinės srovės elektrinės grandinės. Elektros srove. Elektros grandinė ir jos elementai. Laidininko elektrinė varža. Omo dėsnis. Elektromagnetizmo sąvoka ir dėsniai. Kintamosios srovė elektros grandinės. Elektrinių matavimų samprata, žymėjimas brėžiniuose. Matavimo paklaidos. Elektroniniai matavimo prietaisai. Srovės stiprio matavimas.

Apvijos yra cilindrinės. Joms naudojami izoliuoti vario ar aliuminio laidai skritulio ar stačiakampio formos skerspjūvio. Prie pat strypo per visą jo ilgį išdėstoma žemesniosios įtampos apvija, nes ją lengviau izoliuoti nuo strypo. Ant jos taip pat per visą strypo ilgį išdėstoma aukštesniosios įtampos apvija, kurioje gedimai dažniau pasi- taiko, todėl ją lengviau remontuoti (95 pav.,a). Taip gaunamas geresnis magnetinis ryšis. Abi apvijos vyniojamos ta pačia kryptimi. Tarp apvijų daromi aušinimo kanalai. Apkrauto transformatoriaus savybes galima nustatyti tiesiog jį bandant. Prijungus prie transformatoriaus kokią nors apkrovą ir ją keičiant iš prietaisų parodymų galima sužinoti, kaip kinta antrinės apvijos gnybtų įtampa ir transformatoriaus naudingumo koeficientas.

Darbines transformatoriaus savybes galima nustatyti ir iš tuščios eigos bandymų rezultatų. Atliekant tuščios eigos bandymą, išmatuojamos pirminės ir antrinės apvijų įtampos U1 ir U2, tuščios eigos srovė Io ir vartojama tuščios eigos galia Po, eikvojama nuostoliams magnetolaidžio pliene kompensuoti, t.y. Po = Ppl.

  • Microsoft Word 798 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (5255 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eligijus
  • Elektrotechnika referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Elektrotechnika referatas. (2014 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrotechnika-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 13:48
×