Elektrotechnikos pagrindai konspektas


Lyginimo diodai. Stabilitronai. Lauko tranzistorius su valdoma n sandūra. MDP lauko tranzistoriai su nuosavu ir indukuotu kanalais. Vienfazis vienpusio lyginimo lygintuvas. Vienfazis dvipusio lyginimo tiltelinis lygintuvas. Trifazis tiltelinis lygintuvas. Valdomas vienfazis lygintuvas. Elektriniai pasyvūs filtrai. Stiprintuvų parametrai ir charakteristikos. Elektroninio stiprintuvo veikimo principas. Stiprintuvas su dvipoliu tranzistoriumi. Stiprintuvų su dvipoliu tranzistoriumi temperatūrinė darbo režimo stabilizacija. Dvitaktis galios stirintuvas. Nuolatinės srovės stiprintuvas. Diferencinis nuolatinės srovės stiprintuvas. Analizuojant grandines su OS , reikia žinoti , kad. Stiprintuvas inverteris ir fazės nekeičiantis stiprintuvas. Pagrindiniai loginiai veiksmai. Inversiniai logioniai veiksmai. Elektroniniai loginiai veiksmai. Varžos matavimas ommetru , megometru , tilteliu. Neelektrinių dydžių elektrinių matavimų principai. Neelektrinių dydžių matuokliai su generatoriniais jutikliais. Neelektrinių dydžių matuokliai su parametriniais jutikliais.


n tipo pagrindiniai krūvininkai elektronai, šalutiniai – skylės. p tipo pagrindiniai – skylės, šalutiniai – elektronai.

Į gretimas puslaidininkio sritis galima įvesti priemaišas taip, kad vienoje būtų elektroninis laidis, kitame – skylinis.

Siauroje zonoje tarp šių sričių susidaro p-n sandūra. Šioje p-n sandūroje elektronai užima skylių vietas. Šis reiškinys vadinamas rekombinacija. P-n sandūroje lieka priemaišų jonai, jie turi elektrinį krūvį ir sudaro erdvinį elektrinį lauką, kuris vadinamas potencialiniu barjeru v0. P-n sandūros elektrinis laukas neleidžia per ją pereiti pagrindiniams krūvininkams, t.y. elektronams iš n puslaidininkio ir skylėms iš p. Tačiau per ją laisvai prašoka šalutiniai krūviai. P-n sandūra yra nepralaidi pagrindiniams krūvininkams, o pralaidi šalutiniams.

Jei “+” prie n, o “-“ prie p, p-n sandūra praplatės. Pagrindinių krūvininkų judėjimo p-n sandūroje nėra, per ją prašoka tik šalutiniai krūviai. P-n sandūra pasižymi ventilinėmis savybėmis. Idealios p-n sandūros voltamperinė ch-ka:

Prijungus atgalinę įtampą, praktiškai iš karto teka labai silpna srovė šalutiniams krūvininkams praeinant p-n sandūrą. Įtampai toliau didėjant, šalutiniai krūvininkai įgyja tokią energiją, kad pradeda jonizuoti puslaidininkinės medžiagos atomus. Šis reiškinys vadinamas elektriniu pramušimu ir jam atitinka voltamperinės ch-kos BC sritis. Jei įtampą sumažinsim p-n sandūra lieka nepažeista. Jeigu srovė teka toliau gaunamas taip vadinamas šalutinis pramušimas CD sritis. P-n sandūra pažeidžiama negrįžtamai.

Lyginimo diodai gaminami iš Ge arba Si. Tekant srovei diodais jie šyla. Sąlyginai diodai pagal srovę skirstomi į:

Stabilitronai yra elektros diodai skirti nuolatinei įtampai stabilizuoti, kai juo kinta maitinima įtampa arba apkrovos varža. Stabilitronai veikia pramušimo režimu. (3a schema)

Tranzistorius - tai puslaidininkinis elementas, kuriame yra viena ar daugiau p-n sandūrų, pasižymintis stiprinimo savybėmis. Lauko tranzistorius, kurio srovė yra valdoma elektros lanku.

  • Elektronika Konspektas
  • Microsoft Word 278 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (5017 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juozas
  • Elektrotechnikos pagrindai konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektrotechnikos pagrindai konspektas . (2017 m. Rugsėjo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrotechnikos-pagrindai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:37
×