Elektrotechnikos praktika


Elektronikos praktikos ataskaita. Elektrotechnika praktika. Praktikos ataskaita elektros. Elektros liniju perjungimo schema. Operatyvinių perjungimų. Elektrotechnika uždaviniai. Praktikos darbo rodikliai. Elektros praktikos ataskaita. Perjungimo schema. Transformatorių pastotės valdymas.

Elektros tinklų įmonės valdymo struktūra, elektros pirkimo bei pardavimo ir finansinio atsiskaitymo už elektros energiją organizavimas bei esama tvarka. Et įmonės ekonominės veiklos pagrindiniai rodikliai. Elektros nuostolių dalis, įmonės parduodamos elektros kiekiai, įmonės išlaidų ir pajamų struktūra. Elektros tinklų įmonės arba jos dalies elektrinė schema, schemos išpildymas ir operatyviniai perjungimai. Galimų perjungimų pavyzdžiai. Transformatorinės pastotės ir skirstyklos. Darbo su aukštos įtampos įrenginiais ypatybės. Paskyros ir kitos saugumą didinančios priemonės. Oro ir kabelių linijų savybės, išpildymas ir aptarnavimas. Linijų remonto darbai. Elektros tinklo apsaugos ir automatika. Reaktyviosios galios kompensavimo organizavimas elektros tinklų įmonės tinkluose. Kompensavimo įrenginių išdėstymas, valdymas ir naudingumo rodikliai. Elektros energijos apskaitos organizavimas et įmonėje. Tarifai, apskaitos prietaisai, skaitiklių prijungimo ir eksplotavimo tvarka. Atsakomybės už elektros skaitiklių darbą pasidalinimo tvarka. Dispečerinis valdymas. Telemechanikos panaudojimas. Kompiuterių panaudojimas elektros gamyboje, pasiskirstyme ir apskaitos sistemose. Elektros skydai, paskirstymo bei valdymo spintos, apšvietimo skydeliai, elektros linijų, ateinančių ir išeinančių iš skydų numeravimo tvarka. Apsauginiai įžeminimai, įžemiklių įrengimas ir aptarnavimas. Elektros sauga elektros tinklų įmonėje. Išvados. Praktikos ataskaitos priedas.

Et įmonės ekonominės veiklos pagrindiniai rodikliai.

Elektros tinklų įmonės arba jos dalies elektrinė schema, schemos išpildymas ir operatyviniai. Paskyros ir kitos saugumą didinančios priemo.

Elektros energijos apskaitos organizavimas et įmonėje.

Dispečerinis valdymas. Telemechanikos panaudojimas.

Elektros skydai, paskirstymo bei valdymo spintos, apšvietimo skydeliai, elektros linijų, ateinančių ir išeinančių iš skydų numeravimo tvarka.

Apsauginiai įžeminim. Elektros tinklų įmonės valdymo struktūra, elektros pirkimo bei pardavimo ir. Įrenginių ir darbo paskirstyme nurodyti priskirti objektai, įrengimai ir įmonės padalinių atliekami darbai, įrengimų aptarnavimo ribos ir padalinių tarpusavio santykiai. Padalinių ir atskirų darbuotojų pavaldumas, teisės, pareigos, atsakomybė, darbo paskirstymo bei saugos darbe klausimais nurodyti pareiginėse instrukcijose.

Į šį paskirstymą neįtraukti įrenginiai ir objektai, jų eksploatacija, kurie įmonės įsakymais personaliai priskirti atskiriems asmenims ar padaliniams.

Šį paskirstymą privalo žinoti padalinių specialistai, tarnautojai ir įmonės vadovaujantys darbuotojai.

Kai reikia atlikti darbą, kuris nenumatytas šiame paskirstyme ir neaišku kuris padalinys jį turi atlikti, tuomet – pavedimą darbo atlikimui duoda įmonės vadovaujantys darbuotojai. Kilus neaiškumams tarp vadovaujančių darbuotojų, galutinį sprendimą priima įmonės direktorius.

Padaliniai atsako, kad priskirti įrenginiai ar atliekami darbai neterštų aplinkos, kad naftos produktai nepatektų į gruntą ar nutekamus vandenis, kad po remonto laukuose neliktų g/b laužas, izoliatoriai ir kitos medžiagos, kad tiesiant ir eksploatuojant elektros tiekimo linijas būtų kuo mažiau niokojami miškai ir želdiniai, kad priskirto autotransporto išmetamų dujų koncentracija neviršytų leistinos ribos, kad po darbų vykdymo būtų išvalyta darbo vieta ar remonto atliekomis užteršta teritorija.

Kai įrenginius eksploatuoja vienas padalinys, o operatyviai aptarnauja kitas, tai už gedimus atsako įrenginius eksploatuojantis padalinys, išskyrus gedimus, atsirandančius dėl klaidingų operatyvinio personalo veiksmų.

Kai aparatūra ar įrenginiai priskirti vienam padaliniui, o kabeliai ar laidai (grandinės) - kitam, tai prijungimo gnybtai priskiriami tam padaliniui, kuriam priskirti kabeliai, laidai(grandinės). Transformatorių pastotėse 10 kv elektros tiekimo linijų prijungimo gnybtai priskiriami ets.

  • Microsoft Word 163 KB
  • 2012 m.
  • 78 puslapiai (31701 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnoldas
  • Elektrotechnikos praktika
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Elektrotechnikos praktika. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrotechnikos-praktika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:37
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo