Elektrotechnikos špera Puslaidininkai


PPuslaidininkiniai rezistoriai. Varistorius , Termorezistorius , Tenzorezistorius. DDiodas. Pagrindinės jo charakteristikos , paskirtis , veikimo principas. P ir n tipo. MMikroschemos , jų rūšys , paskirtis. EElektroniniai generatoriai , jų sužadinimo sąlygos. SSamprata apie impulsinę elektroniką , elektrinio impulso charakteristikos. LLoginiai elementai , pagrindiniai loginiai veiksmai. TTrigeris , veikimo principas , paskirtis. LLygintuvo veikimo principas ir paskirtis. DDvipusio lyginimo lygintuvai. SStiprintuvas , jo veikimo principas. Teigiamas ir neigiamas grįžtamasis ryšys.


Tai medžiagos, kurios pagal laidumą yra tarpinės tarp dielektrikų ir laidininkų. Populiariausios puslaidininkės medžiagos yra silicis ir germanis.

Varistorius – tai puslaidininkinis netiesinis rezistorius, kurio varža didėja, stiprėjant juo tekančiai srovei. Varistoriai yra gaminami iš molio ir silicio. Jie naudojami elektrinių grandinių apsaugai nuo viršįtempių

Tenzorezistoriai – jo varža priklauso nuo jo deformacijos tempiant arba gniuždant. Deformuojant tenzorezistorių, keičiasi jo kristalinė struktūra, dėl to pakinta krūvininkų skaičius, tuo pačiu ir jo varža.

Termorezistorius – jo varža labai priklauso nuo temperatūros. Termorezistoriai yra dviejų tipų: su teigiamu arba neigiamu temperatūriniu varžos koeficientu. Didėjant temperatūrai, pirmųjų varža didėja, o antrų – mažėja. Termorezistoriai naudojami temperatūrai matuoti ir reguliuoti.

Labai svarbi diodų charakteristika yra leistinoji atgalinė įtampa. Tai didžiausia atgalinė įtampa, kurią pasiekus diodas dar elektriškai nepramušamas.

  • Elektrotechnika Špera
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (750 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Elektrotechnikos špera Puslaidininkai
    10 - 1 balsai (-ų)
Elektrotechnikos špera Puslaidininkai . (2017 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrotechnikos-spera-puslaidininkai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:31
×