Elektroterminis armatūros itempimas


Armaturos skaiciavimu lentele. Armaturos matavimas. Armaturos itempimo matavimas. Armaturos dydziai.

Elektroterminis armatūros įtempimas. Elektroterminio armatūros kaitinimo stendo schema. Armatūros ruošinio ilgio skaičiavimas. Armatūros kaitinimo elektros srove stendo darbo režimo apskaičiavimas. Išvados.

Darbo tikslas ir eiga. Susipažinti su elektroterminio armatūros kaitinimo stendo konstrukcija ir nubraižyti jo schemą.

Naudojantis (5) formule pagal pasirinktą išankstinį armatūros įtempimą 0, rekomenduojamą įkaitinimo temperatūrą tr ir atstumą tarp atramų latsapskaičiuoti armatūros strypo ar vielos ruošinio ilgį lr. Tuo tikslu apskaičiuojami reikiami pailgėjimai. Parinktus ir apskaičiuotus dydžius surašyti į 1 lentelę.

Apskaičiuoti ir parinkti armatūros kaitinimo režimą. Reikiama strypinės armatūros kaitinimo srovė, maitinimo šaltinio įtampa ir galia apskaičiuojamos pagal (6), (7) ir (8) formules. Parinkti ir apskaičiuoti dydžiai surašomi į 2 lentelę.

Įkaitinti armatūros ruošinį elektroterminiu būdu pagal apskaičiuotą kaitinimo režimą. Tuo tikslu paruoštą armatūros ruošinį įdėti į stendą, prie jo pritvirtinti elektros grandinės gnybtus ir įjungti reikiamo dydžio elektros srovę. Kai armatūros pailgėjimas yra reikiamo dydžio, išjungti elektros srovę (arba ji išjungiama automatiškai) ir įtvirtinti armatūros ruošinį atsparose.

Nustatyti ir nubraižyti armatūros įtempimų priklausomybę nuo laiko ir temperatūros armatūros ataušinimo metu.

Nustatyti faktinius armatūros įtempimų dydžius pagal faktinį pailgėjimą (13) formulė), akustiniu būdu, pagal dinamometro rodmenis. Gautus dydžius surašyti į 3 lentelę ir skaičiavimų duomenis palyginti su eksperimentiniais.

  • Statyba Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (753 žodžiai)
  • Jokubaite
  • Elektroterminis armatūros itempimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Elektroterminis armatūros itempimas. (2012 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektroterminis-armaturos-itempimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 11:00
×