Elementariųjų elektrinių grandinių tyrimas


Voltamperinės charakteristikos (rezistoriaus, lemputės ir NTC rezistoriaus). Srovės priklausomybė nuo varžos (rezistoriaus, lemputės ir NTC rezistoriaus).

Įjungus jungiklį, grandinėje pradeda tekėti elektros srovė ir lemputė užsidega. Išjungus jungiklį, elektrinė grandinė nutraukiama ir srovė grandinėje nebeteka, todėl lemputė nedega.

Sujunkite paveiksle pateiktas elektrines grandines. Nustatykite 12V maitinimo įtampą. Išmatuokite nurodytus elektrinius parametrus. Stebėkite lempų ryškumą. Matavimų rezultatus bei pastebėjimus užfiksuokite darbo žurnale.

Įjungus jungiklį grandine pradeda tekėti srovė ir lemputė užsidega. Prijungus ampermetrus, jie parodė vienodas sroves, prieš lempute ir už jos. Ampermetru parodymai buvo beveik vienodi dėl nedidelės lemputės varžos. Išjungus jungiklį srovė neteka, todėl lemputė neužsidegė ir ampermetrai rodė, kad srovė neteka. Prijungus voltmetrą jis rodė maitinimo įtampą įjungus jungiklį ir išjungus tokia pat.

Šioje grandinėje prijungtos dvi lemputės todėl grandinės varža didesnė ir srovės stipris mažesnis nei prieštai nagrinėtoje grandinėje.

Abi lemputės švietė vienodai, nes buvo įjungtos į grandinę nuosekliai.

Išmatuokite potenciometro varžų vertes tarp taškų 1 - 2 ir 2 - 3, esant skirtingoms slankiklio padėtims. Išmatuotas vertes įrašykite į lentelę.

Nustačius slankiklio padėti ties centru, varžos vertės tarp taškų 1-2 ir 2-3 yra maždauk vienodos, nes slankiojantis kontaktas padalina perpuse potenciometro varžinį elementą.

Nusukus slankiklį dešynėn varža tarp taškų 1-2 pasieke didžiausia vertę, o tarp taškų 2-3 potenciometro varža būna mažiausia.

Nusukus slankiklį kairėn viskas vyksta taip pat kaip ir nusukus dešynėn, tik atvirksčiai.

Sujunkite pateiktą elektrinę grandinę, panaudojant 100 Ω varžos rezistorių. Išmatuokite grandinėje tekančios srovės priklausomybę nuo pridėtos įtampos (nuo 0 iki 10V intervale). Matavimų rezultatus įrašykite į lentelę ir atvaizduokite juos grafiškai. Pastabas bei išvadas užfiksuokite darbo žurnale.

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 385 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (1468 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukas
  • Elementariųjų elektrinių grandinių tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Elementariųjų elektrinių grandinių tyrimas. (2015 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/elementariuju-elektriniu-grandiniu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 19:52
×