Elgesio adaptacinė funkcija


Elgesio adaptacinė funkcija.


Akivaizdu, kad tiek žmogus, tiek gyvūnas prisitaikymo atžvilgiu yra panašūs. Protas, instingtas, sumanumas leidžia prisitaikyti kiekvieną gyvūnų rūšį, tuo tarpu ir žmogų, prie jį supančios aplinkos. Adaptacija - prisitaikymas prie aplinkos. Kiekvienas gyvūnas turi tai, kieno pagalba gali prisitaikyti prie jį supančios aplinkos. Pavyzdžiui vieni turi išskirtinę odą, plunksnas kiti išskirtinai riestus ar spalvotus snapus, ragus ar uodegas. Šios gyvūnų kūno detalės leidžia vienaip ar kitaip apsiginti, apsimesti ar apsisaugoti nuo kylančio pavojaus, galbūt lengviau rasti maistą ar porą sau. Lygiai taip pat kaip ir žmonės, gyvūnai yra sumanūs tik jie pasirenka kitokią adaptaciją, nei mes.

Šiame darbe pristatysiu seminarų metu rodytų filmų pastebėjimus apie gyvūnijos adaptaciją. Daugelis prisitaikymo fomų vertė sukaustyti žvilgsnį, nepaisant to, kad buvo ir linksmų adaptacijos formų. Šio referato tikslas aiškiai pateikti savo pastebėjimus iš videofilmų medžiagos apie skirtingų gyvūnų rūšių gebėjimą prisitaikyti prie aplinkos.

Gyvendami šiuolaikinėje visuomenėje retai susimąstome apie tai, kaip mūsų protėviai gebėdavo prisitaikyti prie aplinkos. Todėl pateiksiu keletą žinių, kurias užfiksavau stebėdama video medžiagą.

Neandartalietis – mūsų protėvis, gyvenęs ledynmečio griaužtuose. Homoarektus – tai giminė, iš kurios išsivystė pirmieji neandartaliečiai. Jie turėjo daug šiuolaikinio žmogaus bruožų. Naujoji protėvių rūšis dažnai jausdavo skausmą, gyvendavo nuo 1 – 40 metų. Kada mirdavo jų gentainis, ant jo kūno buvo dedamos gėlės.

Neandartaliečiai iš gyvūnų kaulų gamindavo primityvius ginklus. Taip pat mokėjo gaminti ugniai reikalingus įrankius, kurie leido prisitaikyti prie juos supančios aplinkos. Jie gyveno šia diena, nors turėjų planų ir į ateitį.

Toliau savo pastebėjimus nukreipiu žinduolių linkme..

Zebrai – žolėdžiai gyvūnai. Nors jie mums atrodo vienodi, tačiau skirtumas tas, kad kiekvienas jų turi skirtingą dryžių struktūrą. Svarbu pastebėti tai, jog zebrių nėštumas trunka apie 1 metus. Kada patelė gimdo, patinas ją stebi nutolęs nuo jos maždaug per 45 metrus.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (2121 žodžiai)
  • Kamilė
  • Elgesio adaptacinė funkcija
    10 - 5 balsai (-ų)
Elgesio adaptacinė funkcija. (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/elgesio-adaptacine-funkcija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 00:10
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo