Elgesio ir psichikos adaptacinė funkcija


Elgesio ir psichikos adaptacinė funkcija.


Jau Antikos laikais buvo bandoma apibrėžti psichiką, taigi „psichika yra smegenų funkcija atspindėti aplinką ir reguliuoti organizmo sąveiką su ja.“ Nuo seno buvo žinoma, jog tik gyvi organizmai turi psichiką, kadangi psichikos neįmanoma išmatuoti, kelta problema, koks jos ryšys su organizme vykstančiais procesais, kaip ji pasireiškia. Dabar jau žinoma, kad psichiką galime pažinti per elgesį. O elgesys – psichikos atspindys.

Kaip ir žmonių santykiuose yra nusistovėję dėsningumai ir tam tikra tvarka, taip ir gyvūnų pasaulis turi savas taisykles. Niekas negalėtų išgyventi, jei aplinkui būtų chaosas. Gyvūnų pasaulyje priimta gyventi grupėmis, šeimomis, gentimis. Toks gyvenimo būdas padeda išlikti. Štai zebrai gyvena kaimenėmis – 1 eržilas ir 6 patelės, palikuonys vaikšto gražiai vorele iš paskos. Tarp zebrų būdingi pasisveikinimai taro kaimenių vadų. Susitikdami jie susimuša kaklais ir taip parodo pagarbą vienas kitam. Taip pat priimtina vadui pasveikinti savo mėgstamiausią patelę, jei ši išvengė pavojaus nuo priešo. Zebrai yra klajojantys padarai, kelią jie įsimena iš raštų žolėje, tai padeda jiems nenuklysti nuo tikslo. Mirus patinui kartu su juo miršta ir didžiulė sukaupta patirtis. Tačiau dramblių patinai turi atsiskirti nuo kaimenės, o patelės visada yra saugomos. Tarp hienų yra vyrauja hierarchija. Griežta tvarką, kurią palaiko viena iš patelių. Tai vieni žiauriausių gyvūnų, kurių žiaurumas pasireiškia vieni su kitais. Dėl galimybės išlikti ir valdyti, gali būti žudomi broliai, seserys ir motinos.

  • Psichologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1504 žodžiai)
  • E
  • Elgesio ir psichikos adaptacinė funkcija
    10 - 6 balsai (-ų)
Elgesio ir psichikos adaptacinė funkcija. (2016 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/elgesio-ir-psichikos-adaptacine-funkcija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:43
×