Elgesio standartai įvairiose šalyse


Įvadas. Europa1. 1. Anglosaksų kultūros Anglija. Anglų kultūros Airija. Frankų kultūros Prancūzija. Germanų kultūros Voketija, Austrija. Beniliukso kultūros Belgija, Nyderlandai. Skandinaviškos kultūros Švedija. Šiaurės kultūros Norvegija, Danija, Suomija. Baltijos kultūros Estija, Latvija, Lietuva. Iberų kultūros Ispanija, Portugalija. Viduržemio jūros kultūros Italija, Graikija. Vidurio Europos kultūros Lenkija, Slovakija. Centrinės Europos kultūros Vengrija, Rumunija. Rytų Europos kultūros Rusija. Azija Rytų Azijos kultūros Japonija, Kinija, Pietų Korėja. Pietryčių Azijos kultūros Tailandas, Indonezija, Filipinai, Malazija, Singapūras. Australazijos kultūros Australija ir Naujoji Zelandija. Pietų Azijos kultūros Indija, Pakistanas ir Bangladešas. Eurazijos kultūros Turkija. 163. AMERIKA. Išvados. Bibliografinių šaltinių sąrašas.

Norint suprasti kiekvienos šalies protokolą, etiketą ir elgesio ypatumus, nepaprastai svarbu išsiaiškinti, kokios įsitikinimų sitemos ir kokios esminės vertybės glūdi tų kultūrų širdyse. Kiekveina šalis tui savo papročius, isitikinimus ir elgesio standartus. Visoms visuomenėms tenka vertintį laiką, kurti jo supratimo kriterijus. Šis kursinis neaprėpia visų Europos, Azijos, Afrikos ir Amerikos tautų ir kultūrų. Pasaulis yra per didelis kad keliuose lapuose surašyti visas tautas ir kultūras. Pasirinkau mano manymu įdomiausiais tautas, kurios labiau skiriasi viena nuo kitos, aišku kaikuriuose valstybėse yra ir panašumų.

Visuomenė – tai žmonės, ir kaip organizuojamas žmonių tarpusavio bendravimas – kiekvienos kultūros reikalas. Vienose kultūrose labiau gerbiama socialinė herarchija, struktūra bei organizacija, kitose kultūrose į tokius dalykus nekreipiama dėmesio, ir visi žmonės traktuojami kaip lygūs. Viena kultūra ypatingą reikšmę teikia gyvenimo organizavimo sistemoms, o kita kultūra labiau vertina žmonių tarpusavio santykius ir tais santykiais grindžia viską, ką reikia daryti.

Šio kursinio darbo tikslas – praktiškai ir nuodugniai pademonstruoti elgesio standartus, taisyklės, etiketą ir papročius skirtinguose Europos, Azijos, Afrikos ir Amerikos šalyse.

Tikslą siekdami, įvykdysime tokius uždavinius: išanalizuosime tam tikrų šalių kultūrą, išdestysime pagrindinius elgesio standartus skirtinguose šalyse.

Darbe išanalizuosiu šalių etiketą, skirtingų šalių žmonių elgesi viešumoje, restorane ir pnšj.

Darbo tyrimo objektas – tai, kad kiekviena šalis turi skirtingus ir panašius elgesio strandartus.

Europoje gyvena apie 720 milijonai žmonių, joje apie 50 šalių. Žmonės kalba tokiomis kalbomis kaip indoeuropiečių, finougrų, semitų, baskų, tiurkų, kaukaziečių, mongolų.

Kitaip nei kituose šalyse, anglai labai vertina laiką, jie yra įsitikinę kad reikia kruopščiai jį planuoti. Jei kruopščiai planuosime savo laiką, geriau seksis gyvenime ir versle. Anglai nemėgsta kai jų klausia apie jų šeimininį gyvenimą arba kur jie dirba, nes tai jiems yra pernelyg privati tema.

Viešajame transporte laikoma mandagumu užleisti vietą senukams, tėvams su kūdikiais ar invalidams, tačiai vyrai neužleidžia vietos maždaug tokio pat amžiaus moterims. Anglijoje prieš susimokėdami taksi vairuotojui, reikia išlipti iš mašinos ir prieti prie vairuotojo langelio. Rūkymas pamažu vejamas iš viešų vietų, prieš prisidegdami cigaretę reikia paprašyti leidimo.

Renginai prasideda ir baigiasi pagal momento reikalavimus ir žmonių, susijusių su tais renginiais padėtį. Airiams būdinga stiprybės semtis iš praeities. Jie vertina dabartį ir ateitį.

Airiai yra isitikinę, kad tik Dievas žino, kokia bus ateitis, ir kad valdyti įvykius arba pakeisti jų eigą yra neįmanoma. Airių elgsenai nebūdinga paisyti ritualus. Jie reiškia emocijas audringai, kūno ekspresija ir subtyliais, vos ne poetiškais žodžias kasdienėje kalboje. Tai yra vertinama ir tuo žavimasi.

Autobusuose, metro ar taksi žmonės visada laukia savo eilės taip kaip parduotuvėse arba kavinėse. Prie stalo airiai nekryžiuoja peilų ir šakučių, jie dedami lygiagrečiai vienas šalia kitos. Šakutė laikoma dantimis žemyn, taip, kad maistas būtų dedamas ant jos nugarėlės.

Vienas iš svarbiausių prancuzų kultūrų yra įsitikinimas racionalaus požiūrio geba, teisingai jį pritaikius, įveikti sunkumus, rasti išeitį, sprendimus. Prancūzai nemėgsta laikytis tvarkos ir eilės, ryšiai dažnai išstumia taisykles ir nurodymus, ypač situacijose, kai tie kurie stengiasi sukurti asmeninį ryšį su parduotuvęs savininku, tada sulaukia išskirtinio dėmesio palyginus su tais, kurie tikisi padoraus ir tinkamo elgesio su jais vien todėl, kad atėjo jų eilė. Kai žmogus yra pakviestas į svečius, nenorėdamas įžeisti šeimininko nededa prieskonių, kečupo, druskos į maista, kadangi papildomai dėdant šituos prieskonius į maistą parodoma kad šeimininko maistas yra nepakankamai gerai paruoštas.

Voketijoje yra isigalėjusios taisyklės, kurių pažeidimas gali kelti netvarką. Kelios iš taisyklių yra eijimas per gatvę degant raudonai šviesai, ir automobilio plovimas sekmadienio rytą. Pažeidę šias taisyklės žmonės yra peikiami ir smerkiami. Voketijoje traukiniai važiuoja pagal tikslų grafiką ir atvyksta minutės tikslumu, darbuotojams būdingas punktualumas, nedera vėluoti į susirinkimus. Kai susirinkimai prasideda durys uždaromos, vėluojančių neįleidžia. Griežtai laikomasi darbotvarkių ir planų. Pati gerbingiausia vieta prie stalo yra stalo gale arba jo centre.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3817 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Elgesio standartai įvairiose šalyse
    10 - 6 balsai (-ų)
Elgesio standartai įvairiose šalyse. (2015 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/elgesio-standartai-ivairiose-salyse.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:09
×