Elgesys ekologinių ekstremaliųjų situacijų metu


Elgesys ekologinių ekstremaliųjų situacijų metu. Ekologinė ekstremalioji situacija – kas tai? Galimos ekstremaliosios ekologinės situacijos. Augalų masinės ligos. Kaip išvengti masinio ligos paplitimo? Vandens telkinių užteršimas naftos produktais. Užterštas vanduo. Ką daryti žmogui, kai paskelbiama ekstremali situacija? Būtini daiktai evakuoacijos metu. Didžiausia ekologinė katastrofa.

Masiškos augalų ligos ilgainiui gali peraugti į ekstremalią situaciją. Kad to išvengti, reikia atsikratyti ligos židinio, nes užkratą neretai platina vėjas, vabzdžiai, įvairūs gyvūnai. Jeigu liga, tarkim degligė, išplistų ir niekas nesiimtų jokių veiksmų, per kelerius metus būtų pažeisti visi medžiai, žmonės, turintys medelynus patirtų didžiulį nuostolį, paprasti žmonės taip pat neužaugintų derliaus, dėl ko tektų vaisius importuoti, išaugtų obuolių ar kriaušių kainos. Didžiulį nuostolį patirtų ir gyvūnai : jie netektų savo namų, savo maisto šaltinių.

Kokią grėsmę žmonėms, gyvūnams kelia vandens užteršimas, tarkim, benzinu? Į vandenį patekus naftos ar jos produktų, vandens paviršiuje susidaro orui nepralaidi plėvelė. Gyvi organizmai ir mikroorganizmai, kurie valo vandenį negauna deguonies ir žūsta, tuomet vanduo jau neišvalomas. Tokio užteršto vandens negalima gerti, nes yra galimybė apsinuodyti ar net nusinuodyti. Užteršus upes atsiranda didelė galimybė, jog paukščiai žus masiškai, truputį pagėrę tokio vandens.

Atsižvelgiant į ekologinės ekstremaliosios situacijos tipą, žmogus turės elgtis skirtingai.

  • MS PowerPoint 440 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (464 žodžiai)
  • Živilė
  • Elgesys ekologinių ekstremaliųjų situacijų metu
    10 - 2 balsai (-ų)
Elgesys ekologinių ekstremaliųjų situacijų metu. (2015 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/elgesys-ekologiniu-ekstremaliuju-situaciju-metu.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 21 d. 01:30
×