Elgesys prie stalo skaidrės


Elgesys prie stalo. Stalo serviravimas. Truputis istorijos. Kodėl ši tema? Tikslai ir uždaviniai. Taisyklės, taisyklės ir dar kartą taisyklės. „Gražus valgymas – tai irgi yra menas“. Taip pat nederėtų prie stalo. Kaip elgtis netikėtose situacijose prie stalo? Stalo įrankiai. Paprastasis valgomųjų įrankių komplektas. Didysis valgomųjų įrankių komplektas. Stalo įrankių paskirtis. Servetėlių lankstymo būdai. Stalo įrankių išdėstymas. Stalo įrankių padėtis. Išvados.

Turbūt nėra nei vieno gyvenime atvejo, kai žmogaus neapriboja tam tikros taisyklės. Elgesys prie stalo taip pat nėra išimtis.... Vaišių stalas gali būti labai turtingas ir gražiai serviruotas, bet jei kai kurie svečiai nemokės kultūringai elgtis, gali būti sugadinta visų šventiška nuotaika. Kad taip neatsitiktų, reikia laikytis elgesio prie stalo taisyklių. Kuo daugiau jų žinosime, tuo mažiau reiks varžytis aplinkinių bei įgysime didesnį pasitikėjimą savimi. Be to, ir valgyti bus skaniau, kaip teigia autorė J. Drevinskienės knygoje „Mandagumo abėcėlė“, 1992m. 77 – 79p., „Gražus valgymas – tai irgi yra menas“.

Kramtyti nagų. Čepsėti. Krapštyti nosį. Kuždėtis su stalo kaimynu ar šnabždėti ranka prisidengus burną. Brūžinti ar baladotis kojomis ar barbenti pirštais ar stalo įrankiais. Kramtyti kramtomąją gumą. Riaugėti. Kalbėtis mobiliuoju telefonu (tik kraštutiniu atveju). Šukuotis ar dažytis. Rūkyti (nebent stovi peleninė bei niekas neprieštarauja).

Didžiojo peilio, peilio užkandžiams, peilio žuvies patiekalams, didžiosios šakutės, šakutės užkandžiams, šakutės žuviai, šaukšto sriubai, desertinės šakutės, desertinio šaukštelio,.

Lėkštelės duonai, peilio duonai, taurės baltajam vynui, taurės raudonajam vynui, taurės šampanui (ne visuomet), servetėlės, kortelės su svečio pavarde (ne visuomet), polėkštės.

Paprastai ir elegantiškai atrodo šie servetėlių lankstymo būdai:.

Sviestui tepti skirtas peiliukas Duonos, sviesto lėkštutė Sriubos šaukštas Šakutė salotoms Peilis žuviai Pietų šakutė Pietų peilis Pagrindinė lėkštė Sriubos lėkštė.

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 2657 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (889 žodžiai)
  • Monika
  • Elgesys prie stalo skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Elgesys prie stalo skaidrės. (2015 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/elgesys-prie-stalo-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:24
×