Elgesys prie stalo


Elgesio prie stalo taisykles. Elgesio taisykles prie stalo. Tauriu skirstymas pagal gerimus. Stalo kultura. Vaikų elgesys prie stalo. Stalo serviravimas. elgesys prie stalo. Elgesys kultura. Austrijos stalo etiketas. Elgesio prie stalo kultūra. Maisto valgymo etiketas - referatas.

Įvadas. Elgesio prie stalo kultūra. Elgesys prie stalo. Kas kaip valgoma. Stalo įrankiai. Įrankių laikymas. Taurių skirstymas pagal gėrimus. Išvados. Literatūra. Darbo aktualumas. Valgymo kultūrai kol kas lietuvoje skiriama mažai dėmesio. Tą galime įsitikinti lietuvos vyriausybės, seimo valgyklose, stebėdami, kaip nelabai gražiai valgo valdžios žmonės. Tik vienas vienintelis seimo narys, pastudijavęs elgesio etiketą, negali perauklėti visų kitų. Bėda dar yra ir tame, kad jie patys nežino, kad nežino. Todėl yra labai svarbu kalbėti kas yra valgymo kultūra, stalo etiketas, užstalės protokolas. Apie visa tai ir siekiau trumpai aptarti šiame darbe. Darbo tikslas – remiantis teorine medžiaga apibrėžti koks turi būti protokolinis, t. Y. Visame pasaulyje pripažintas elgesys prie stalo. Darbo uždaviniai. Atskleisti protokolo reikšmę bendravime ir elgesyje prie stalo. Nustatyti kokia yra tinkamo elgesio prie stalo svarba.

Darbo aktualumas.

Darbo tikslas – remiantis teorine medžiaga apibrėžti koks tuprieš pradedant gilintis į tai kaip reikia elgtis prie stalo, pirmiausiai reikėtų prisiminti keletą istorinių faktų, paminėti kai kuriuos esminius kultūrų skirtumus bei atskleisti, jog maistas ir valgymas yra daug daugiau nei tik alkio numalšinimas.

Pasak armino lydekos, 1632 metais austrijos karališkieji rūmai išleido potvarkį: nevalia trankyti kėdžių ir kasytis sprando į kėdės atkaltę, prisikimšti pilnos burnos, geriant šluostytis ūsų, kišti pirštų į valgį, mėtyti po stalu kaulų, laižyti rankų, spjaudyti į lėkštę ir šnirpštis į staltiesę .

šiuolaikinės elgesio prie stalo taisyklės pagrįstos higienos, patogumo, tikslingumo, pagarbos stalo kaimynui ir estetiniais reikalavimais. Beje, tos taisyklės nuolat laisvėja, paprastėja.

įvairiose šalyse elgesys prie stalo priklauso nuo papročių, tradicijų, nacionalinės virtuvės ypatumų (1, p. 45).

  • Microsoft Word 884 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (2853 žodžiai)
  • Ieva
  • Elgesys prie stalo
    9 - 1 balsai (-ų)
Elgesys prie stalo. (2011 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/elgesys-prie-stalo.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 08:36
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo