Elito bėgikų antropometrinių duomenų ir amžiaus įtaka sportiniam rezultatui


Vidutinių ir ilgų nuotolių bėgimas. Vidutinių ir ilgų bėgimo nuotolių istorinė apžvalga. Pasaulio vidutinių nuotolių rekordų istorinė apžvalga. Lietuvos vidutinių nuotolių rekordų istorinė apžvalga. Vidutinių nuotolių bėgimas Lietuvoje. Jaunųjų bėgikų atranka. Fizinio išsivystymo ir funkcinio pasirengimo modelinės charakteristikos. M ir 1500m bėgikų modeline charakteristika. Antropometriniai prietaisai ir matavimo taisyklės. Antropometriniai taškai ir išilginiai kūno matmenys. Kūno skersmenų matavimas. Antropometrinių duomenų vertinimo metodai. Standartų metodas. Korelecijos metodas. Tyrimo metodika. Tyrimo organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Įšvados.

Tyriamoji problema: Šiuolaikiniame sporte labai svarbu rasti kuo tikslesnį ir objektyvesnį sportininko modelį, norint ugdyti jaunuosius sportininkus.

Tyrimo objektas: Pasaulio čempionatų 1500m. Bėgikų antropometriniai duomenys, amžius bei jų sąsaja su pasiektais rezultatais.

Tyrimo tikslas: nustatyti ir išanalizuoti Pasaulio ir Lietuvos 1500m. Elito bėgikų antropometrinius ir amžiaus rodiklius ir jų sąsajas su sportiniais rezultatais.

Tyrimo uždaviniai:

1.Išanalizuoti Pasaulio ir Lietuvos lengvosios atletikos čempionatų 1500m. bėgimo dalyvių antropometrinius ir amžiaus duomenis.

2.Nustatyti sąsajas tarp sportininkų antropometrinių duomenų, amžiaus ir jų sportinių rezultatų.

3. Palyginti Pasaulio elito ir Lietuvos geriausių lengvaatlečių rezultatus

  • Kūno kultūra Diplominis darbas
  • Microsoft Word 1366 KB
  • 2015 m.
  • 42 puslapiai (9674 žodžiai)
  • Ievukauu
  • Elito bėgikų antropometrinių duomenų ir amžiaus įtaka sportiniam rezultatui
    10 - 7 balsai (-ų)
Elito bėgikų antropometrinių duomenų ir amžiaus įtaka sportiniam rezultatui. (2015 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/elito-begiku-antropometriniu-duomenu-ir-amziaus-itaka-sportiniam-rezultatui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 18:58
×