Elton mayo ir hawthorne tyrimai


Eltonas mayo. Hawthorne tyrimas. Elton mayo lt. Elton mayo hawtorne teorija. Elton mayo zmoniu santykiu teorija. Mayo eltonas. Stoskus bendrieji vadybos aspektai. 1.elton mayo ir hawthorne tyrimai. Hawthorne tyrimai mayo. Mayo hawthorn principas.

Įvadas. Žmogiškųjų santykių teorija. Žmogiškieji santykiai ir vadyba. Elton mayo. Elton mayo ir „žmogiškųjų santykių mokykla“. Elton mayo ir hawthorne tyrimai. Žmogiškųjų santykių teorijos taikymo versle principų apžvalga. Išvados ( ir siūlymai ). Literatūra ir kiti šaltiniai. Priedai.

Kova už žmogiškąjį faktorių darbo vietoje iš esmės susiformavo kaip atsakas į klasikinės teorijos trūkumus, kurioje žmogus nebuvo vertinamas kaip asmenybė, turinti jausmus, o buvo vertinamas kaip stipri darbo jėga. Ši kova padėjo pamatus kurtis naujai teorijai t.y. Žmogiškųjų santykių teorijai.

Žmogiškųjų santykių mokyklos vienas iš pirmųjų pradininkų, kuris paliko bene giliausia pėdsaką šioje teorijoje yra garsus mokslininkas Elton Mayo. Šio mokslininko atlikti Hawthorne tyrimai sukūrė naują požiūrį valdymo teorijoje. Šių tyrimų dėka Elton Mayo suprato, jog taisyklingai sukooperuotas darbas, bei geras užmokestis dar nėra darbo efektyvumo rodiklis. Jis pastebėjo, kad asmenybės supratimas darbo vietoje tam tikrais aspektais parodydavo didesnius rezultatus nei klasikinė teorija.

Šio darbo tikslas yra supažindinti su žmogiškųjų santykių mokykla bei šios mokyklos mokslininku Eltonu Mayo ir jo veikla, taipogi atskleisti pagrindinius faktus, kurie yra kertiniai žmogiškųjų santykių teorijoje.

Rengiant „Elton Mayo ir Hawthorne tyrimai“ referatą ir siekiant kuo detaliau išanalizuoti šią temą, buvo remiamasi Stasio Stoškaus „Bendrieji vadybos aspektai“ ir Violetos Baršauskienės, Bitutės Janulevičienės „Žmogiškieji santykiai“ knygomis bei įvairiais internetinias šaltiniais.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 134 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2694 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valerija
  • Elton mayo ir hawthorne tyrimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Elton mayo ir hawthorne tyrimai. (2012 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/elton-mayo-ir-hawthorne-tyrimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 13:01
×