Embargas, jo taikymo priežastys ir atvejai pasaulio ekonomikoje


Embargo taikymo priežastys. Embargo taikymas. Embargo savoka. Embargo pavyzdziai. Embargas taikomas. Embargo taikymo istatymas. Embargo pavyzdziai jav. Embargas robert froehlke. Jav embargas kubai. Arabų naftos embargas.

Įvadas. Kas yra embargas? Autarkija. Embargo aktas. Embargo taikymo priežastys. Žinomiausi embargo atvejai pasaulio ekonomikoje. Jav embargas kubai. Arabų naftos embargas. Jto embargas irakui. Išvados. Literatūros sąrašas.

Terminas „embargas“ yra dažniausiai naudojamas versle ar politikoje. Kai vienos tautos pritaiko embargą kitos šalies produktams, pavyzdžiui, pirmoji šalis, draudžia prekybą tikslinėje srityje, tai kita tauta turi šio įstatymo laikytis.

Jau ankstesniais laikais pasaulyje plintant įvairiai nusikalstamai veiklai, Prekybai narkotikais, neteisėtu disponavimu vertybiniais popieriais ir pan. Ieškota būdų, kaip visą tai pristabdyti. Minėtų veiksmų pristabdymui taikomas embargas. Jį apibūdinti galima kaip draudimą išvežti / įvežti į kokią nors šalį prekes, auksą, vertybinius popierius.

Pasaulyje žinomi trys žymiausi embargai, kurie yra pritaikyti norint apsaugoti patriotinius įsitikinimus, užtikrinti piliečių sveikatos gerovę ir asmeninį saugumą bei siekiant išlaikyti socialinį orumą.

Šio semestro darbo tikslas atskleisti embargo esmę, apibūdinti taikymo priežastis ir išsamiai aptarti žinomiausius embargo atvejus pasaulio ekonomikoje. Norint įgyvendinti tokį tikslą, sudaromi šie uždaviniai.

Embargas yra palyginti nauja sąvoka ir jo apibūdinimas anot snieškos (2011) formuluojamas kaip draudimas išvežti arba įvežti prekes, auksą, vertybinius popierius ir panašius dalykus iš šalies ar į kitą šalį. Šios priemonės įvedimas prieš kitas šalis traktuojamas kaip atsakomasis „kirtis“.

Embargas yra dalinis arba pilnas bendradarbiavimo ir prekybos draudimas su tam tikra šalimi, jas izoliuojant. Ši atsakomoji priemonė yra laikoma labai stipriu diplomatiniu matu, dedant pastangas uždrausti prekybinį nacionalinį susidomėjimą konkrečiose šalyse.

Anot robert froehlke (2009), embargas yra panašus į ekonomines sankcijas ir paprastai draudžia prekiauti, tačiau jo nereikėtų painioti su blokadomis, kurios taikomos vykstant karui.

Vadovaujantis šio autoriaus teigimu, embargo sąvoką reikia suprasti kaip gerai apgalvotą sprendimą numatytiems prekybiniams veiksmams drausti, o blokados paprastai yra vykdomos karo metu ir apibrėžiamos kaip prievartinis valstybės ar jos dalies izoliavimas, įprastinių ryšių ir veiksmų apribojimas ar nutraukimas.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 340 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (4486 žodžiai)
  • Universitetas
  • V
  • Embargas, jo taikymo priežastys ir atvejai pasaulio ekonomikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Embargas, jo taikymo priežastys ir atvejai pasaulio ekonomikoje. (2012 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/embargas-jo-taikymo-priezastys-ir-atvejai-pasaulio-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:38
×