Embargas


Embargas. Kas yra embargas? Embargas – tai prekybos politikos forma. Tikslas. Nors šio draudimo tikslas paprastai yra paveikti kitos šalies ekonomiką. Embargo paskelbimo priežastys. Totalitarinis valdymas, Prekyba ginklais ir amunicija konfliktų zonose. Pavyzdžiai. JAV embargas Kubai. Atsakydama į JAV kompanijų turto konfiskavimą. Kai 1991 m. Žlugo Tarybų Sąjunga, Kuboje baigėsi ekonominis bumas. M. Liepos 20 d. Barackas Obama atkūrė JAV diplomatinius santykius su Kuba. Havanos skaičiavimais, dėl embargo salos valstybės ekonomikai buvo padaryta 138 mlrd. M. Naftos krizė. Naftos krizė prasidėjo. Iš pradžių embargas buvo taikomas Kanadai. ES ir JAV sankcijos Rusijai. Po Rusijos karinės intervencijos Ukrainoje. Rusijos embargas maistui iš ES. Metų rugpjūčio 6 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl embargo. Sankcijos prisidėjo prie Rusijos rublio žlugimo ir Rusijos finansinės krizės. Rusijos finansų ministras.


Totalitarinis valdymas, Prekyba ginklais ir amunicija konfliktų zonose, Karinės agresijos kilimas ar terorizmo rėmimas, Kai kurių radioaktyvių medžiagų siekimas, Strateginių karinių technologijų siekimas, Prekyba narkotikais.

2015 m. Liepos 20 d. 2019 m. Birželio mėn. JAV pradėjo taikyti naujas sankcijas, skirtas turizmui: uždraudė kruiziniams laivams įplaukti į Kubą ir uždraudė privačių ir verslo lėktuvų vizitus Kuboje.

Naftos krizė prasidėjo 1973 m. Spalio mėn., kai OPEC valstybės kartu su Egiptu ir paskelbė naftos embargą. Embargas buvo skirtas šalims, kurios rėmė Izraelį per Jomo Kippuro karą.

Iš pradžių embargas buvo taikomas Kanadai, Japonijai, Nyderlandams, Jungtinei Karalystei ir JAV, o vėliau buvo išplėstas ir Portugalijai, Pietų Afrikai. Iki embargo pabaigos, 1974 m. Kovo mėn., naftos kaina išaugo beveik 400%, nuo 3 USD už barelį iki beveik 12 USD; JAV kainos buvo žymiai didesnės. Embargas sukėlė naftos krizę arba „šoką“, turintį daug trumpalaikio ir ilgalaikio poveikio pasaulio politikai ir pasaulio ekonomikai.

Po Rusijos karinės intervencijos Ukrainoje, kuri prasidėjo 2014 m. vasario mėn. pabaigoje, Ukrainos krizės metu buvo įvesta daug tarptautinių sankcijų prieš Rusiją ir Krymą.

  • MS PowerPoint 3278 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (567 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ignas
  • Embargas
    10 - 3 balsai (-ų)
Embargas. (2019 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/embargas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 16:43
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo