Emigracija Kas traukia jaunimą svetur? esė rašinys


Kodel jaunus zmones taip traukia isvykti svetur. Kas traukia jaunus zmones isvykti is lietuvos rasinys. Rasinys kodel traukia notykei. Filmo emigrantai ese. Kodel jaunimas traukia svetur. Lietuva 21 amziuje rasinys kodel emigruoja.

Jauniems visi keliai atviri. Kodėl išvykstama :. Ieškoti darbo. Lietuvoje neranda. Netenkina lietuvoje siūlomo darbo sąlygos. Pagrindinio pragyvenimo šaltinio – pinigų stoka. Sukūrus šeimą, jauniems atsiranda didesni poreikiai. Ne visi nori priklausyti nuo tėvų. Netenkinantys maži tikrų specialistų atlyginimai. Patyrimo siekimas, savęs išbandymas. Siekti tobulesnių žinių ir įgūdžių. Išmokti kalbą, plėsti akiratį. Nuotykių ieškojimas. Kiekvienas sprendimas turi būti gerai apmąstomas.

Kaip pavasarį išsilieja upės iš krantų, taip kasmet, nežiūrint metų laiko, kaip paukščiai gimtinę palieka labai daug jaunų žmonių.

Iš istorijos žinoma, kad svarbiausios emigracijos bangos buvo XIX – XX amžiais. Jungtinių Tautų pranešime teigiama, kad daugiausia išvykstama gyventi į turtingiausias pasaulio šalis. Dabar XXI amžiaus pradžia. Ar pasikeitė kas nors? Iš Lietuvos daugiausia iškeliauja į Jungtinę Karalystę, Airiją, Ispaniją, o pastaruoju metu, atsiradus galimybei, lietuviai traukia į Vokietiją. Jauniems visi visur keliai atviri.

Taigi jaunų žmonių išvykimas – nukraujavimas ar išsigelbėjimas? Radau internete tokį retorinį klausimą. Valstybei – didelis nukraujavimas, nesustabdomas, skaudus. Savą kraštą paliekančiam, kai reikia išsiskirti su tuo, kas puoselėta, kas buvo kurta – išsigelbėjimas. Išsigelbėjimas iš nevilties. Šių laikų jaunimui, be abejo, yra kur kas lengviau nei pirmtakams išvykti iš Lietuvos. Informacinės ir kompiuterinės technologijos padeda nenutolti nuo artimųjų, kitame krašte kuriasi bendruomenės, steigiamos lietuviškos mokyklos, būreliai, leidžiami laikraščiai. Literatūros kritikė V.Zaborskaitė yra rašiusi : ,, Savo individualumo, skirtingumo dėka tautos traukia ir papildo viena kitą, yra viena kitai įdomios. Užtat privalu saugoti ir branginti savąją kalbą“. Galima sutikti su tuo, galima nesutikti. Vis dėlto kitame krašte išsaugoti savo kultūrą – labai sunku ir didžiausiu patriotu būnant.

  • Sociologija Esė
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2013 m.
  • 5 puslapiai (1321 žodžiai)
  • Inga
  • Emigracija Kas traukia jaunimą svetur? esė rašinys
    10 - 2 balsai (-ų)
Emigracija Kas traukia jaunimą svetur? esė rašinys. (2013 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracija-kas-traukia-jaunima-svetur-ese-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:43
×