Emigracija kursinis


Įvadas. Emigracijos situacija Lietuvoje. Aukštųjų mokyklų absolventų įsidarbinimo galimybės. Emigracija – protų nutekėjimas. Studentų įsidarbinimo galimybės. Jaunimo su aukštuoju išsilavinimu integravimo į darbo rinką. Kliūtys. Teigiami ir neigiami emigracijos aspektai. Vyriausybės politika gyventojų emigracijai mažinti. Aukštos kvalifikacijos specialistų įtvirtinimas. Žmogaus gyvenimo kokybės gerinimas. Naujausių technologijų diegimas. Išvados. Naudota ir cituota literatūra.

Temos aktualumas ir reikšmingumas. Emigracija – tai pakankamai dažna sąvoka kasdieninėje mūsų erdvėje, nes būtent emigracija yra labai aktuali šių dienų pasaulinėje erdvėje. Taip galima pasakyti ir apie Lietuva, nes lietuviai – emigrantai – labai dažnai girdima sąvoka.

Migracija apibūdinama kaip ilgalaikis gyvenamosios vietos pakei¬timas, kurio rezultatas - gyventojų skaičiaus ir struktūros pasikeitimai atvykimo ir išvykimo teritorijose. Migracija vyksta tada, kai persikeliant yra kertamos administracinės tam tikrų teritorijų (miestų, rajonų, valstybių) sienos.

Per praėjusį dešimtmetį (1990-2000 metus) iš Lietuvos emigravo 278 tūkstančiai žmonių arba vidutiniškai 25 tūkstančiai kasmet. Kai kurių tyrimų duomenys ir ekspertų vertinimai leidžia teigti, kad reali emigracija dar didesnė. Kodėl taip vyksta? Klausimas, kuris paprastai atsakomas taip – kiekvienas mūsų norime geresnio gyvenimo, o tai gali suteikti kitų šalių stipri ekonomika. Deja, bet mūsų šalį palieka ne tik jaunimas, bet ir pakankamai geri įvairių sričių specialistai dar kitaip šis reiškinys suvokiamas kaip protų nutekėjimu ir su šiuo reiškiniu kovoti pakankamai sudėtinga.

Remiantis paminėtomis aplinkybėmis, galima sakyti, kad emigracija, jos teigiami ir neigiami aspektai, valdžios politika emigracijos mažinimo srityje ir galų gale studentų adaptavimasis darbo rinkoje (nes neradę darbo čia, jie vyksta į svetimas šalis) yra aktualūs aspektai, todėl pasirinkta tema yra labai reikšminga tiek pačios valstybės, tiek jos visuomenės atžvilgiu.

Darbo objektas – emigracijos pagrindiniai aspektai.

Darbo tikslas – išanalizuoti su emigracija susijusius pagrindinius aspektus.

Remiantis išsikeltu darbo tikslu, šio darbo uždaviniai yra:

1.Pateikti emigracijos situaciją Lietuvos aspektu;

2.Išanalizuoti aukštųjų mokyklų absolventų įsidarbinimo galimybes;

3.Išanalizuoti emigracijos teigiamus ir neigiamus bruožus;

4.Aptarti Lietuvos Respublikos Vyriausybės politiką migracijos mažinimo klausimais.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (3588 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Emigracija kursinis
    10 - 10 balsai (-ų)
Emigracija kursinis. (2015 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracija-kursinis.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 25 d. 14:11
×