Emigracija Lietuvoje mokslinis tyrimas


Įvadas. Emigracija Lietuvoje. Tyrimo klausimynas. Apkalustųjų apibendrinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Ekspatriantas – tai asmuo, kuris siunčiamas savo organizacijos į užsienio organizaciją apibrėžtam laikotarpiui arba pats savarankiškai susiradęs darbą vyksta dirbti į užsienio organizaciją.

Atsakimus pateikė šeši emigrantai. Apklaustųjų amžius buvo nuo 22m iki 31m. Visi prieš išvykstant į užsienį gyveno Lietuvoje. Dabar gyvena Anglijoje, Norvegijoje ir Danijoje. Keletas iš jų neturėjo įgyto aukštojo išsilavinimo, likusieji buvo pabaigę bakalauro studijas ir įgyją aukštąjį geodezininko, vadybininkos ir verslo administravimo diplomus, kiti yra susitabdę studijas. Viena apklaustoji studijavo Angljjoje ir baigė dizaino interjero studijas. Visi išvyko į užsienį, nes norėjo pakeisti gyvenamą aplinką, tikėjosi geresnio gyvenimo finansiškai. Visi apklaustieji vieningai atsakė, kad svetimoje šalyje yra geriau gyventi, vienintelis minusas kad nėra šalia artimųjų, bet su jeis ryšį palaiko visada. Dalis apklaustųjų apie grįžimą į Lietuvą pagalvoja, kiti ne. Visi grįžtų jei Lietuvoje pasikeitu ekonominė situacija, būtų didesnį atlyginimai, mokslui suteiktos lengvesnės galimybės, soc. garantijos būtų kitokios. Svečiose šalyse apklaustieji dirba prekių išvežiotojais, mechaniku, stiuardese, fabrike ir logistikos įmonėje, gamybos vadovu. Naudojantis IRT ne visus darbus galima jeis pakeisti ar dirbti, kai kuriuose ir galima, bet tai vistiek bus nepilnavertiškai atliktas darbas, kaip būtų tiesiogiai. Dalis apklaustųjų užsienyje gyvena vieniši, vienas ekspatriantas yra susituokęs ir turi vaiką,kiti turi antras puses, bet nesusituokę.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1102 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Emigracija Lietuvoje mokslinis tyrimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Emigracija Lietuvoje mokslinis tyrimas. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracija-lietuvoje-mokslinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:07
×