Emigracija Lietuvoje: priežastys ir pasekmės


Paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Migracijos teoriniai aspektai. Migracijos samprata. Migracijos rūšys. Emigracija. Pagrindiniai veiksniai lemiantys migraciją. Emigracijos Lietuvoje analizė. Migracijos tendencija, emigracija. Emigracijos priežastys. Emigracijos padariniai. Išvados. Literatūra.


Migracija gali būti klasifikuojama įvairiais būdais, tačiau yra išskiriamos dvi pagrindinės migracijos rūšys: priverstinė ir nepriverstinė. Paveikslėlyje pateikti veiksniai, lemiantys migraciją:

Taigi, emigracija yra kintamas migracijos iš gimtosios šalies reiškinys, kuris turi įtakos demografiniams, socialiniams, ekonominiams pokyčiams šalyje.

Dažniausiai žmonės migruoja tikėdamiesi, jog jų gyvenimas naujoje vietoje bus geresnis. A. Sipavičienė (2006) išskiria 4 veiksnių grupes, skatinančias migraciją iš gimtosios šalies:

Apibendrinant, migracijos savoka neturi vieno apibūdinimo, paprasčiausiai tai apibūdinti galima kaip žmonių persikėlimą iš vienos gyvenamosios vietos į kitą. Migracijos veiksniai gali būti labai įvairūs. Tačiau beveik visada žmonės emigruoja siekdami geresnio gyvenimo, didesnio darbo užmokesčio.

Emigracija- tai gyventojų persikėlimas iš gyvenamosios vietovės į kitas valstybes, tikėdamiesi gersnio, lengvesnio gyvenimo ir didesnio darbo užmokesčio bei naujos patirties.

Tačiau yra ir teigiamų emigracijos padarinių: mažėja bedarbių, nes dažniau emigruoja šiai grupei priskiriami asmenys, taip pat šalyje mažėja nusikalstamumas.

Lietuvos statistikos departamentas, 2017 m. pagrindiniai šalies socialiniai.

  • Microsoft Word 477 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1280 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kamilė
  • Emigracija Lietuvoje: priežastys ir pasekmės
    10 - 1 balsai (-ų)
Emigracija Lietuvoje: priežastys ir pasekmės. (2019 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracija-lietuvoje-priezastys-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 19:00
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo