Emigracija Lietuvoje skaidrės


Įvadas. Tyrimo uždaviniai. Pagrindinių sąvokų žodynėlis. Emigracijos raida. Emigracijos priežastys. Problemos, su kuriomis susiduria. išvykę svetur. Emigracijos padariniai. Sociologinės informacijos apdorojimas ir analizė. Respondentų amžius. Respondentų pasiskirstymas. pagal gyvenamąją vietą. Respondentų išvykimas svetur. 3-jų metų laikotarpyje. Šalys, kuriose buvo išvykę. respondentai. Priežastys, skatinančios palikti. lietuvą. Nebuvusių užsienyje respondentų ketinimai. Priežastys, skatinančios vykti į užsienį. Žmonės, dažniausiai vykstantys. į užsienį. Emigracijos iš Lietuvos priežastys. Veiksniai, sulaikantys lietuvius. nuo emigracijos. Išvados. Literatūra.

Aptarti pagrindines priežastis, kurios skatina emigraciją. Išanalizuoti su kokiomis problemomis susiduria žmonės išvykę svetur. Išnagrinėti emigracijos padarinius.

Šiltesnis klimatas Mylimas žmogus Ekonominės ir politinės problemos Noras dirbti ir užsidirbti.

Kalba Darbo patirtis Likusioji namuose šeimos dalis.

Emigracija – gan sudėtingas reiškinys, reikalaujantis, jog viskas būtų atsakingai ir apgalvotai pasverta. Tai žmonių persikėlimas iš Tėvynės į kitas šalis nuolatiniam gyvenimui. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos emigracijos rodikliai tūkstančiui gyventojų yra didžiausi Europos Sąjungoje. Emigraciją skatina daugybė priežasčių, bene pagrindinė, genanti lietuvius iš Lietuvos – noras dirbti ir užsidirbti. Išvykę svetur susiduria su kalbos, darbo patirties, likusios namuose šeimos dalies problemomis.

Pats matomiausias emigracijos padarinys, o kartu ir pagrindinė emigracijos problema – gyventojų skaičiaus mažėjimas. Tyrimo analizė parodė, kad respondentai labai dažnai susiduria su emigracijos Lietuvoje problema. Daugiau kaip pusė apklaustųjų 3 metų laikotarpyje buvo išvykę į įvairias šalis, skatinami dabartinės politinės ir ekonominės situacijos Lietuvoje. Dažniausiai emigruoja 18-25 metų žmonės. Tautiečiai emigruoja dėl darbdavių nenoro kelti atlyginimus. Lietuvius nuo emigracijos vis dar sulaiko užsienio kalbos nemokėjimas.

Beržanskienė M. Marketingas: konspektas. – Marijampolė: Piko valanda, 2013, ISBN 978-609-422-002-9 Emigracija Lietuvoje mažėja [interaktyvus].

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1068 KB
  • 2016 m.
  • 23 puslapiai (476 žodžiai)
  • Agnė
  • Emigracija Lietuvoje skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Emigracija Lietuvoje skaidrės. (2014 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracija-lietuvoje-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:30
×